Kırşehir Emniyeti’nden yeni yıl tedbirler

Kırşehir Emniyeti’nden yeni yıl tedbirler

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’nün 2021 yılını uğurlayacağımız bu gece il genelinde herhangi bir sorun yaşanmaması ve halkın 2022 yılına huzur ve mutluluk için girmesi için her türlü tedbiri aldığı bildirildi.

Bu yarısından itibaren 2021 yılını geride bırakıp yepyeni umutlar, hayaller ve planlarla 2022’ye merhaba demeye saatler kala Kırşehir Emniyet Müdürlüğü de il genelinde tedbirlerini artırdı.

Emniyet Müdürlüğü’nün aldığı tedbirler çerçevesinde şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde durdurma ve kimlik sorma yetkisi çerçevesinde gerekli uygulamalar yapılacak. Özellikle kuşku uyandıran şahıslar ile çanta, paket ve poşetlere karşı denetim ve kontrolleri titizlikle yürütecek olan Emniyet Müdürlüğü ekipleri, meydana gelebilecek her türlü olayın yanı sıra gasp, hırsızlık, yankesicilik, dolandırıcılık ve kapkaç gibi olayların önlenmesine yönelik de görev yapacak. Alışveriş merkezleri civarı, ana güzergahlar ile kavşaklarda trafik akışı sorunsuz olarak sağlanacak. Yılbaşı gecesi kutlama yapılacak otel ve benzeri umuma açık olan yerler civarında da trafik düzeni sağlanacak.

Polis, şehirlerarası otobüs terminali ve benzeri toplu taşıma araçlarının geçiş güzergahları ile hareket noktalarında da denetimleri artıracak. Emniyet Müdürlüğü, alkollü araç kullanımı ve bunun sonucunda meydana gelebilecek trafik kazalarını önlemek amacıyla da sürücüler üzerinde gerekli denetimlerin yapılabilmesi için personel görevlendirecek.

Emniyet Müdürlüğü, Kırşehir’de umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde, taşkınlık yapmak sureti ile vatandaşlarımızın huzur ve sükûnunu bozucu davranışlara müsaade edilmeyecek.

Alınan tedbir ve yapılacak olan kontrollerde her zaman olduğu gibi polis-halk ilişkilerine özen gösterilecek, vatandaşlarımızdan gelen talepler süratle çözüme kavuşturulacak. Tüm ekipler, bazı ev ve işyerlerinin boş olduğunu dikkate alarak hırsızlık olaylarına karşı duyarlı bulunacaklar. Alkol denetimlerine ağırlık verilerek, denetimde belirlenen limitlerin üzerinde alkol aldığı tespit edilen sürücüler hakkında gerekli yasal işlemler yapılacak, alkolsüz başka bir sürücünün bulunmaması durumunda, araçları trafik kuruluşlarımıza ait park yerlerine veya yediemin otoparklarda muhafaza altına alınacak ve araç sürücüsü ile araçta bulunan diğer şahıslar, temin edilecek ticari araçla gidecekleri yere gönderilecek.

Mevsim şartları göz önüne alınarak, güzergah üzerinde ve ana arterlerde yapılan trafik kontrollerinde, araçlarda teknik yönden bir aksaklığın bulunup bulunmadığı kontrol edilerek mevsim şartlarına göre gerekli teçhizat ve avadanlıkları (zincir, takoz, çekme halatı v.b.) olmayan araçların mutlaka eksikliklerini tamamlamaları sağlanacak, yol durumları titizlikle takip edilerek, vatandaşlarımızın kapalı veya sorunlu olan karayollarına yanlışlıkla girerek, mağdur olması engellenecek.

Kırşehir’de vatandaşların yılbaşını huzur ve güven içerisinde geçirebilmesi için her türlü tedbiri aldıklarını ifade eden Emniyet Müdürü Murat Türesin, ilimizde huzur ve güven ortamını sağlamak ve var olan huzur ortamının devamını temin edebilmek maksadıyla, büyük bir özveri ve şevkle görev yapacağını bildirdi.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü zaman mefhumu gözetmeksizin vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edecek, ücretsiz telefonu 155 Polis İmdat, e-mail adresi kirsehiremniyet@egm.gov.tr ile internet sitesinde bulunan dilek, istek ve şikâyetler bölümü karşılıklı bilgi paylaşımı için sürekli aktif tutularak gelen her bilgi ciddiyetle değerlendirilecek. (HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER