'KIRŞEHİR ÇİĞDEM' YILIN EN İYİ GAZETESİ OLDU…

'KIRŞEHİR ÇİĞDEM' YILIN EN İYİ GAZETESİ OLDU…


Türkiye İnternet Gazeteciliği Derneği (TİGAD) Kırşehir Temsilciliği, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlediği Basın Gecesi’nde Kırşehir’de 43 yıldır yayınlanan gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”i “Yılın en iyi gazetesi” ödülüne layık gördü.
Kırşehir Belediyesi Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen törende, “Yılın en iyi görüntülü haber, fotoğraflı haber, haber sitesi, radyo programı” başta olmak üzere 11 kategoride basın kuruluşuna ödülleri takdim edildi.
Törene Kırşehir eski milletvekili Mikail Arslan, Kırşehir Belediye Başkan Yardımcıları Asaf Kayaoğlu ve Nuri Araz, Kırşehir Eski Belediye Başkanı Halim Çakır, Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, CHP İl Başkanı Baran Genç, İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ali Demir, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Eyüp Temur, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren TİGAD Kırşehir Temsilcisi Erdem Yeşer, Medya iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişme görsel ve yazılı basının yanı sıra internet haberciliğini ve sosyal medyanın etkinlik alanını neredeyse toplumun tüm kesimlerine ulaşacak şekilde kuşatıldığını belirtti.
İnternet medyacılığın çağımızda yaygın şekilde kullanıldığını söyleyen TİGAD Genel Başkan Vekili Okan Geçgel, “2000’li yıllara kadar büyük medya organlarının öncülüğünde kurulan ve gazete sayfalarının olduğu gibi internet sitelerine aktarılmasından ibaret olan internet haberciliği bugün daha profesyonel yöntemlerle yoluna devam ediyor. Gazeteler dijital olarak kullanılmaya başlandığından beri de internet haberciliği kavramı doğdu. Avantajları nedeniyle de hızla yaygınlaştı” diye konuştu.
Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz ise internet ve sosyal medya aracılığıyla dijital basının ülkemizde ve dünyada toplumu bilgilendirme ve bilinçlendirme, sosyal hareketlilik konusunda demokrasinin en önemli unsuru haline geldiğini ifade etti.
Konuşmalarından ardından TİGAD Başkan Vekili Okan Geçgel moderatörlüğünde haberler.com genel yayın yönetmeni Avukat Bedia Teymur ile internet haberciliği konusunda kısa bir söyleyişi gerçekleştirildi.
Gecenin sonunda ise 11 dalda yılın enleri belirlendi.
Kırşehir’de 43 yıldır aralıksız yayınlanan ve en uzun soluklu gazetesi olan, Kırşehir ve Kırşehirlilerin her türlü sorunlarını gündeme getiren gazetemiz “Kırşehir Çiğdem” gecede “Yılın en iyi gazetesi” ödülüne layık görüldü. Ödülü gazetemiz Genel Yayın Koordinatörü Salih Güner, Kırşehir’de üç dönem milletvekilliği yapan Mikâil Arslan’ın elinden aldı.
Milletvekili Mikâil Arslan, Salih Güner’i ve Kırşehir Çiğdem Gazetesi’ni kutlayarak, “Kırşehir’de gerçekten ödülü sonuna kadar hak eden bir gazetesiniz. Şahsınızı ve gazetemiz Kırşehir Çiğdem’in sahip ve çalışanlarını kutluyor, yayın hayatınızda nice yıllar diliyorum” dedi.
Gecede gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”le birlikte ödül alan kişiler şöyle:
Demirören Haber Ajansı Muhabiri Abdurrahman Dulkadir, “Yılın en iyi görüntülü haberi”, Umut Gazetesi Mustafa Çavuş, “Yılın en iyi fotoğraflı haberi”, Evran Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Aykut Baş, “Yılın en iyi internet sitesi”, Yeşil Kaman TV Genel Yayın Yönetmeni Vahit Aldı ve Özkan Ocak, “Yılın en iyi televizyonu” , Kahyanın Günlüğü radyo programı Ferhat Yıldırım, “Yılın en iyi radyo programı”, İbrahim Kahraman, “Yılın en iyi grafik tasarımcısı”, Harun Şener “Yılın en iyi muhabiri”, Umut Gazetesi spor muhabiri Salih Hançer “Yılın en iyi spor muhabiri”, Köşe Yazarı Adnan Yılmaz, “Yılın en iyi köşe yazarı”, Sonsöz haber sitesi muhabiri Cansu Kılınç “Yılın en iyi belgeseli” ödüllerini aldı. Ayrıca haberler.com genel yayın yönetmeni Bedia Teymur ve İlave TV Muhabiri Arif Kocabıyık’a teşekkür plaketi takdim edildi. (HABER: BEYHAN BALLI)
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2020, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER