Kırşehir Belediyesi’nin “Hayata Engel Yok” aracı hizmete girdi…

Engelli Transfer aracıyla Kırşehirli hemşehrimiz Ankara’ya yolcu edildi…

Kırşehir Belediyesi’nin “Hayata Engel Yok” aracı hizmete girdi…

Kırşehir Belediyesi’nin “Engelleri Sevgiyle Aşıyoruz” sloganıyla hayata geçirdiği projesi, “Engelli Transfer Aracı” engelli hemşehrilerimize hizmet vermeye başladı. 
Önceliğimiz “Kırşehirli hemşehrilerimizin yaşam standartlarını yükseltmek” diyen Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
“Daha önce Engelsiz Taksi projemizle ulaşımda sıkıntı yaşayan engelli vatandaşlarımıza önemli bir ulaşım hizmeti sunmaya başlayan Kırşehir belediyesi halkımızın istek ve ihtiyaçları doğrultusunda hizmet sunmaya devam ediyor.
Biz genel ulaşım ağını planlarken her bir bireyin 500 metre yürüme mesafesinde ulaşabileceği bir çalışma yapmıştık. Ayrıca,  Dezavantajlı gruplar için uygun araçlarımızla şehir merkezinde akıllı duraklar ile hizmet vermekteyiz. Engellilere yönelik araç filomuz, akıllı duraklarımız, bisiklet ve hissedilebilir yollarımız mevcut ve yenileri de eklenmektedir.
Son olarak Hayata Engel Yok Hizmet Aracımızı da faaliyette geçirerek engelli hemşehrilerimiz için önemli bir hizmeti daha başlatmış olduk. 16 Kasım 2021 Salı günü Ankara’da ameliyat olması için bir hemşehrimizi aracımızda yolcu ederek sorunsuz bir şekilde transferini gerçekleştirdik.
Bizim önceliğimiz, Kırşehirli hemşehrilerimizin yaşam standartlarını yükseltmek ve şehir içindeki hareket alanlarını kolaylaştıracak çalışmaları planlamaktır ve bu konudaki çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz.” (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER