KIRŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI 

KIRŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI 

Kırşehir’de yıllar sonra görülen yoğun kar yağışı herkesin yüzünü güldürürken, ulaşımda aksamalara neden oldu.
 Kırşehir il genelinde 23 Ocak 2022 tarihinde başlayan kar yağışı dün de devam etti. Kar yağışının başlamasıyla birlikte Kırşehir Belediyesi ekipleri de hem kaldırımlarda hem de yollarda buzlanmalara karşı yoğun bir mesai harcayarak yaya ve araç trafiğinin sağlıklı akışını sağlamaya çalışırken, dün görülen yağış yol ve kaldırımları yeniden karla kapattı. 
Bobcat kar temizleme aracının kaldırımlarda çalışmaya başlamasıyla birlikte biriken karlar kısa sürede toplanarak yaya trafiğinin rahatlaması sağladığını belirten Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, şunları ifade etti:
“Hafta sonu başlayan ve etkisini Çarşamba günü itibarıyla da sürdüren kar yağışından hemşehrilerimizin olumsuz etkilenmemeleri için Belediye saha personelimiz yoğum bir mesai harcayarak yolların açık kalmasını sağladılar.
“Çarşamba günü sabah saatlerinde kar yağışının etkisini arttırmasıyla birlikte Bobcat Kar Temizleme Aracımızı da devreye sokarak özellikle kaldırımlarda biriken karların temizlenmesi gerçekleştirildi. Bobcat Kar Temizleme Aracımızın kaldırımlarda çalışmaya başlamasıyla birlikte biriken karlar da kamyonlarımızla taşındı.
“İlk günden beri yolların kapanmaması için çalışan ekiplerimiz diğer birimlerimizden gelen takviye kepçelerimizin de devreye girmesiyle, yine dün itibarıyla Bağbaşı Mahallesi, Çatıyapı-Kervansaray-Anadolu Mahallesi, Sırrıkardeş İlköğretim Okulu civarı, 27 Evler ve civarı, Kındam-Ökse mevkii, Yeni İl Emniyet Müdürlüğü ile Valilik Konağı civarı, Hızırağa-Saraycık Mahallesi ve bölgesi ile Kümbetaltı bölgesinde yolların kapanmaması için temizleme ve tuzlama çalışmalarını sürdürdü.
“Yine şehrimize Ankara-Kayseri Karayolu girişi olan Türbe kavşağı ve güzergahındaki iniş çıkılışlarda buzlanma olmaması için tuzlama çalışmaları yapıldı. Kırşehir Belediyemiz tüm kar yağışı ve buzlanma riskine karşı yağışın başladığı ilk günden beri ekiplerini seferber ederek yolların açık kalmasını sağladı. Belediye Ekiplerimiz şehir içinde kaldırımlarda yayaların rahat yürümesini sağlamak için kar küreme işlemlerini anında başlatırken yine şehir için ana arterlerde de tuzlama yaparak trafik akışının sağlıklı bir şekilde olması için gerekli önlemleri aldılar. Şehir için ana arterlerimizde kapalı yol bulunmazken ekiplerimiz merkezden ara yollara doğru çalışmalarını sürdürmektedir.
“Biz, Kırşehir Belediyesi olarak Meteorolojinin soğuk ve yağışlı hava uyarısını yapmasıyla birlikte kar ve buzlanma koşulları kapsamında daha önceden hazırlayarak depoladığımız agrega ile karışık tuzu kullanarak yollardaki buzlanmanın da önüne geçtik. Kar yağışının etkili olduğu bugünlerde hemşehrilerimizin rahat hareket etmeleri için sahada emek harcayan tüm Belediye personelimize buradan Kırşehirli hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.” (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
YORUMLAR
adnan yıldırım
adnan yıldırım - 4 ay Önce

doğru düzgün hiç bi möcadeleleri yok.

SIRADAKİ HABER