Kırşehir Belediyesi, yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı

Kırşehir Belediyesi,  yaban hayvanları için  doğaya yem bıraktı

Kırşehir Belediye ekipleri, 26 Ocak 2022 Çarşamba günü Başkan Yardımcıları Osman Uçar ve Tuncay Polat'la birlikte Ahi Evran Kardeşlik Ormanı'ndaki yaban hayvanlarına yem; Kent Park ve civarındaki hayvan mama kutularına da mama bırakarak soğuk kış günlerinde destek oldular.

Kırşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Başkan Yardımcıları Osman Uçar ve Tuncay Polat'la birlikte kış mevsiminde doğal ortamlarında yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için Ahi Evran Kardeşlik Ormanı civarında doğaya yem bıraktı.

Ekipler kuşlar için açık alanlara buğday vb. yiyecekler bırakırken, Kent Park ve civarındaki hayvan mama kutularına da mama bırakarak soğuk kış günlerinde destek oldular.

Konu ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu şunları ifade etti:

“Özellikle kar yağışının yoğun olduğu ve doğa örtüsünün karla kaplandığı günlerde hayvanların barınması ve aç kalmaması için belirli noktalara hayvan yemi bırakıyoruz. Sokak ve yaban hayvanlarının aç kalmaması için mümkün olduğunca hassas davranıyoruz. Kırşehir Belediyesi olarak hayvanları ve yaban hayatını korumanın önemine inanıyoruz. Kış şartlarında yaban hayvanları yiyecek bulmakta güçlük çekiyorlar. Bu sebeple şehrin çeşitli noktalarına koyduğumuz yem kutularına da yem bırakıyoruz.”

Yem bırakma işlemlerinin belli aralıklarla devam ettiğini ifade eden Başkan Ekicioğlu, yaban hayatına destek vermek adına başlatılan bu uygulamaya duyarlı vatandaşların da destek olmalarının önemini vurguladı.

Başkan Ekicioğlu, özellikle karlı günlerde aç kalan sokak hayvanları için duyarlı vatandaşlara ve esnafa da çağrı yaptı.

Evlerde artan yemeklerin sokak hayvanları için belirli noktalara bırakılmasını öneren Başkan Ekicioğlu, bu konuda duyarlı davranan esnafa ve vatandaşlara da teşekkür etti. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER