“Kimse milli konularda bizlere ders vermeye kalkamaz!..”

“Kimse milli konularda bizlere ders vermeye kalkamaz!..”

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen:

“Kimse milli konularda bizlere ders vermeye kalkamaz!..”

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin yayımladığı mesajındaki "sözde soykırım" ifadesine tepki gösterdi.
Dünyada güçlü ülkelerin Türkiye’ye karşı düşmanca tavırlarının maalesef gün geçtikçe artmaya devam ettiğine vurgu yapan Başkan Müfit Göçen, “Sözde Ermeni soykırımı iddiasına dostumuz müttefikimiz diye tanımlanan ABD de katıldı.
Gücümüzün farkında olmazsak, vatandaşlarımız arasına kin ve nefret tohumu ekersek, dünyada yalnız bizim olmadığımızı ve çok farklı ülkeler olduğunu ve gerek vatandaşlarımızda gerek diğer ülkelerle iletişim kurmayı beceremezsek bir takım şer ve düşman odaklarına fırsat vermiş oluruz” dedi.
EK Parti iktidarının yanlış politikalarını dikkat çeken İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, yaptığı açıklamanın devamında da şunları ifade etti:
“Ermenilerin bitmeyen soykırım yalanı, buna karşı yeterince durmayan, cevap vermeyen, yaptırım uygulamayan, aksine hoş görünmek için Bursa’da Ermenistan maçında Azerbaycan bayraklarını toplatan, diğer yandan haince soykırımı tanıyarak tavır sergileyen HDP’nin seçimlere katılmasını, hazineden milyarlarca destek almasına göz yumarak en büyük desteği sağlayan, Habur Sınır Kapısı, Oslo görüşmeleri, Kobani rezaletini yaşatan, Türk düşmanları ile megri megri söyleyip Barzani’yi Kürdistan Başkanı olarak açıklayarak, bebek katili Öcalan’ın mektubunu meydanlarda okutulmasına izin vererek, Osman Öcalan’ı devletin televizyonuna çıkartarak taraftarlarına mesaj vermesini sağlayan, mecliste temsil edilmelerini sağlayan, her desteği veren bunun yanında, andımızı yasaklayan, milliyetçiliği ayaklar altına alan AKP ve küçük ortakları ABD’nin soykırım ile ilgili açıklamasına, askerlerimizin kafasına çuval geçirilince ‘nota verilsin’ taleplerine maalesef ‘’müzik notası mı’’ diye tepki verdiğinde zemin hazırlamışlardı. Ne yazık ki bu günlerin geleceği o günlerden kendini göstermiştir.”
AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli’nin partilerine çattığını da belirten Başkan Göçen, “Sayın Milletvekili Mustafa Kendirli de ben de varım, buradayım dercesine, milletin adına sesinin yükselteceği yerleri ve işleri bırakıp, aklınca algı yaratmak için İYİ Parti’ye çatıyor. Kaybetmekte olduğu itibarı böyle kazanması mümkün değildir. Milliyetçiliği ayaklar altına alanlar ve bunu savunanlar, özellikle milli konularda bizlere ders vermeye kalkamazlar” dedi. (HABER: BEYHAN BALLI)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER