KERVANSARAY ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ AÇILIYOR

Başkan Selahattin Ekicioğlu: “Engelli hemşehrilerimizin yaşam standartlarının iyileştirilmesi için bir projemiz daha hayat buldu”

KERVANSARAY ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ AÇILIYOR

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, daha önce söz verdiği projelerden olan ve Kırşehir’de yaşayan engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama daha çok adapte olacakları Kervansaray Engelsiz Yaşam Merkezi’nin açılışını yakında yapacaklarını açıkladı. 
Kervansaray Engelsiz Yaşam Merkezi’ndeki çalışmalarının tamamlandığını ve hizmet sunma aşamasına geldiğini belirten Başkan Ekicioğlu, yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
“Kırşehir’de bulunan engelli vatandaşlarımızın birlikte zaman geçireceği, beden eğitimi, el işi kursu, resim, ahşap boyama, müzik ve bilgisayar kurs vb. alanlarında hizmet alabilecekleri projemizle çok önemli bir ihtiyacı karşılıyor alacağız. Kervansaray Engelsiz Yaşam Merkezi’nde, engel(siz) vatandaşlarımız hizmetlerimizden faydalanabilmek için 28 Ekim 2021 tarihine kadar Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’ne müracaat edebilirler ya da 0386 502 00 02 telefon numarasından da bilgi alabilirler.
“Biz, Kırşehir Belediyesi olarak söz verdiğimiz projeleri hemşehrilerimizden aldığımız destekle bir bir hayata geçirmeye devam ediyoruz ve buna benzer çalışmalarımız farklı alanlarda devam edecektir. Engelsiz yaşam yolunda tüm kurum ve kuruluşların engellilerin yaşamını kolaylaştırıcı çözüm önerisi üretmesinin ortamını oluşturmak ve toplumsal farkındalığı arttırmak için hepimize büyük sorumluluklar düştüğünün farkındayız.
“Kırşehir’de Engelsiz Yaşam için kurumsal işbirliği ve kamusal alanların erişilebilir olması kadar engelli hemşehrilerimizin yaşam standartlarının da iyileştirilmesi için Kırşehir Belediyesi olarak ne gerekiyorsa yapmaya bundan sonra da devam edeceğiz. Bireysel ve yerel yönetimler olarak gerçekleştirmemiz gereken engelsizleştirme çalışmaları kapsamında engelli hemşehrilerimizin bu tür faaliyetlerden faydalanabilmesi en büyük dileğimizdir. Bu kapsamda Kervansaray Engelsiz Yaşam Merkezi’nin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” (HABER MERKEZİ)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER