Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu 2021 Yılı 4. Dönem Son Toplantısı, Vali İbrahim Akın başkanlığında yapıldı.

Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya, Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Sadık Gülecen, Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Polat ile ilgili daire müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın, ilimizde kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda yürütülen çalışmaları bu toplantıda değerlendireceklerini söyledi.

Şiddetin hiçbir türünün kabul edilemez olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, “Hiçbir şekilde onaylamadığımız, gelenek göreneklerimizle bağdaşmayan kadına yönelik şiddetin yanı sıra şiddetin her türlüsünün karşısındayız. Topyekûn bir mücadele örneği sergilediğimiz kadına yönelik şiddet konusunda mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz. Bugünkü toplantımızda 2022-2025 yılları arasında uygulanacak olan İl Eylem Planını gözden geçireceğiz. Bu plan, üzerinde son değerlendirmeleri yaptıktan sonra Valiliğimiz onayı ile yürürlüğe konulacak ve kurum ve kuruluşlarımıza gönderilecektir. Yaptığımız çalışmalarla kadına yönelik şiddetin önlenmesi hususunda önemli ilerlemeler kaydedeceğimize inanıyor, toplantımızın mücadelemize katkı sunmasını ümit ediyorum.” dedi.

Toplantı, kurum ve kuruluşlarımızca yürütülen çalışmalar sonucunda hazırlanan ve ilimizde 2022-2025 yıllarında uygulanacak olan 2. İl Eylem Planı Taslağı hakkında yapılan sunumun ardından kadına yönelik şiddet hususunda ilimizde yürütülen çalışmaların değerlendirilmesi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER