Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Komisyon Toplantısı

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Komisyon Toplantısı

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı Vali İbrahim Akın başkanlığında yapıldı.
Valilikte düzenlenen toplantıya Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara ve ilgili kurum amirleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın, koordinasyon toplantısının kadına yönelik şiddet konusunda kurumlar arasında koordinasyon ve iş birliğinin güçlendirilmesi amacıyla yapıldığını söyledi.
İlimizde kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda yürütülen çalışmaları bu toplantıda değerlendireceklerini belirten Vali İbrahim Akın, “Milli ve manevi değerlerimizle asla bağdaşmayan kadınlarımıza yönelik şiddet hadiseleri hepimizi derinden üzmektedir. Evrensel bir sorun olan kadına yönelik şiddete karşı çok yönlü bir yaklaşım gerekmektedir. Kadına yönelik şiddetle mücadelemiz tüm kararlılığımızla devam edecektir.” dedi.
Toplantı, yapılan sunumların ardından kadına yönelik şiddet hususunda ilimizde yürütülen çalışmaların görüşülüp değerlendirilmesi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER