İlimizde Kurban Bayramı Huzuru

İlimizde Kurban Bayramı Huzuru

Dini bayramlarımızdan biri olan mübarek Kurban Bayramı, ilimiz genelinde huzur içerisinde kutlanıyor.
Tüm İslâm coğrafyasını ortak bir ruhla kaynaştıran Kurban Bayramı nedeniyle Ahi Evran Külliyesinde bayramlaşma töreni düzenlendi. Ahi Evran Camiinde kılınan bayram namazı sonrasında gerçekleştirilen bayramlaşma törenine Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Milletvekilleri Mustafa Kendirli ve Metin İlhan, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
Yine bayramın birinci günü öğleden sonra Vali İbrahim Akın, eşi Saliha Akın, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve eşi Fatma Ekicioğlu, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran ve İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, Fatma Bacı Sevgi Evleri ile Huzur Evini ziyaret ederek devletimizin koruması altındaki çocuklarla ve Huzurevi sakinleri ile bayramlaştılar.
Valimiz Sayın İbrahim Akın, bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, yardımlaşma ve dayanışma duygularının yoğun olarak yaşandığı bir Kurban Bayramına daha erişmenin bahtiyarlığını yaşadığımızı söyledi.
Bayramların, toplum olarak birbirimize kenetlenmemizi sağlayan, kırgınlıkları bir kenara bırakarak mutlulukları paylaştığımız müstesna günler olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, “Tüm Kırşehirli hemşerilerimizin, milletimizin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.
Bayramlaşma programı, Valimiz Sayın İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın ile beraberindeki protokolün şehit ailelerini ziyaret etmesi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER