İl İstihdam ve Mesleki  Eğitim Kurulu Toplandı

İl İstihdam ve Mesleki  Eğitim Kurulu Toplandı

Kırşehir İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2021 Yılı 2. Olağan Toplantısı Vali İbrahim Akın başkanlığında yapıldı.
Valilikte düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın, toplantıda işsizliğe yönelik olarak alınacak tedbirleri görüşeceklerini söyledi.
Toplantının il düzeyinde istihdamın artırılarak işsizliğin azaltılmasına yönelik politikalar belirlemek üzere düzenlendiğini belirten Vali İbrahim Akın, “Bilindiği gibi işsizlik bütün ülkelerin sorunlarının başında gelmektedir. İlimizde de işsizliği azaltmak, istihdamı artırmak için İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu olarak değerlendirmelerde bulunuyor ve kararlar alıyoruz. Bugünkü toplantımızda da gündemdeki maddeleri görüşerek kurulumuzun görüş ve önerilerini dinleyeceğiz.” dedi.
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Koronavirüs ile yoğun bir mücadele süreci yaşandığını ifade eden Vali İbrahim Akın; “26 Nisan 2021 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda, şu an uygulanmakta olan kısmi kapanma tedbirlerine yeni önlemler eklenmiş ve 29 Nisan itibariyle tam kapanma dönemine geçilmesi kararlaştırılmıştır. Bu süreç esnafımızı her ne kadar zorlayacak olsa da kamu sağlığını korumaya yönelik alınan bu kararlara vatandaşlarımız hassasiyetle uymalıdır. Temennimiz, salgından bir an evvel kurtularak hem ticarette hem sosyal hayatta hem de özel hayatımızda eski günlerimize dönmektir. Buna ulaşmanın yolu da kurallara uymakta geçmektedir.” şeklinde konuştu.
Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve ilgili daire müdürlerinin de katıldığı toplantı, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen Kaya’nın kurum tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve sonuçları hakkında bilgilendirme yapmasının ardından görüş ve önerilerin alınması ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)
        

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER