İl Genel Meclis Başkanı Şaban Çelik Kırşehir halkının Kadir Gecesi’ni tebrik etti

İl Genel Meclis Başkanı Şaban Çelik Kırşehir halkının Kadir Gecesi’ni tebrik etti

Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Şaban Çelik, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesine erişmenin heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Başkan Şaban Çelik, Kadir Gecesi dolayısıyla yayınladığı mesajında şunları ifade etti:

"Kısa bir süre önce rahmet ayı Ramazana ulaşmanın huzur ve mutluluğunu milletçe hep birlikte yaşadık. ‘Hoş Geldin Ya Şehri Ramazan’ nidalarıyla karşıladık bu manevi kutlu ayı. Bereketi ve mağfiretiyle evlerimize ve gönüllerimize misafir olan on bir ayın sultanı, bugünlerde bize veda ediyor.

“Bu kutlu misafiri uğurlamaktan dolayı üzgünüz ve mahsunuz. Birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularımızın daha da yoğunlaştığı Mübarek Ramazanı Şerif’i uğurlamaya hazırlanırken, Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesine erişmenin heyecan, coşkusunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bizi en faziletli geceye, Kadir Gecesi’ne tekrar ulaştıran Rabbimize hamdü senalar, şükürler olsun.

“Kadir Gecesi, insanı Rahman’ın affıyla, insanlığı Kuran’ın aydınlığıyla buluşturan eşsiz bir gecedir. Karanlıklar ve cehalet içinde yüzen insanoğluna kurtuluş yolunu gösteren yüce kitabımız Kur`an-ı Kerim`in, Allah tarafından sevgili peygamberimize ‘oku’ emriyle vahy edilmeye başlandığı ilk gecedir ve bin aydan daha hayırlıdır.

“Hiç şüphesiz, bu mübarek gece, kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyalarımızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için eşsiz bir imkan ve fırsat sunmaktadır. Bu eşsiz fırsatın şuurunda olarak, bu gecenin feyiz ve bereketinden manen en iyi biçimde faydalanılmasını temenni ediyorum. Bu duygularla tüm hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam dünyasının Kadir Gecesini tebrik ediyor, Yüce Mevla’dan barış ve huzur içinde hepimizi Ramazan Bayramı’na da eriştirmesini niyaz ediyorum." (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER