İl Genel Meclis Başkanı Çelik’ten  Cumhuriyet Bayramı mesajı

İl Genel Meclis Başkanı Çelik’ten  Cumhuriyet Bayramı mesajı

Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Şaban Çelik, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
“Cumhuriyetimizi korumak, ecdadımızın mirasına sahip çıkmak, onu gelecek nesillerimize aktarmak için milletimizin her bir ferdi, dün olduğu gibi bugün de aynı ruh ve kararlılıkla mücadele edecektir” diyen İl Genel Meclis Başkanı Şaban Çelik, bağımsızlığın sembolü olan Cumhuriyetin ilan edilişinin 98. yıl dönümünü gururla ve onurla kutladıklarını söyledi.
İl Genel Meclis Başkanı Çelik, yayınladığı mesajda şunları ifade etti:
“Bugün ülkemizin her bir köşesinde, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıl dönümünü büyük bir heyecan ve coşku ile idrak etmenin haklı gurur ve sevincini yaşıyoruz. Cumhuriyetimiz çok ağır bedeller ödenerek kazanılmış bir bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin ardından kurulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti milletimizin ortak eseridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının üstün gayret ve fedakârlıklarla kurdukları bağımsızlığımızın ve geleceğimizin sembolü Cumhuriyetimizi korumak, ecdadımızın mirasına sahip çıkmak, onu gelecek nesillerimize aktarmak için milletimizin her bir ferdi, dün olduğu gibi bugün de aynı ruh ve kararlılıkla mücadele edecektir.
“Ülkemizin gelişmiş bir demokrasi haline gelmesi için temel hak ve özgürlüklerin genişletilmesinin, hukukun üstünlüğünün güçlendirilmesinin taşıdığı önem inkâr edilemez. Demokrasimizin kalitesinin yükseltilmesi, ülkemizde gerçek barış ve huzurun yakalanmasının yanı sıra, istikrar, refah ve güvenliğin de teminatı olacak muasır medeniyet hedefi yeni Türkiye vizyonu ile yakalanmış olacaktır.
“Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı`nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve şükran ve minnetle anıyor, tüm Milletimizin Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.” (HABER: BEYHAN BALLI) 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER