HUDER Kırşehir Temsilcisi  Av. Bilgehan Altaş’tan  Öğretmenler Günü mesajı

HUDER Kırşehir Temsilcisi  Av. Bilgehan Altaş’tan  Öğretmenler Günü mesajı

Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Kırşehir İl Temsilcisi Av. Bilgehan Altaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Bilgehan Altaş yayınladığı mesajda tüm öğretmenlerin gününü kutladı ve şunları söyledi:
“Öğretmen, küçük adımlarla başlayan bir hayatın ilk temellerini atan kişidir. Bizi ailemiz kadar olmasa bile çok sevecek ve hiçbir çıkarı olmamasına rağmen bize elinden gelenin fazlasını katmaya çalışacak -belki de- tek insandır. Her yaptığınız işte cesaret verecek olan ve eğer gerçekten isterseniz bu dünyada yapamayacağınız hiçbir şey olmadığını gösterendir. Öğretmen, hayal etmeyi öğretendir,  yol gösterendir, farklı dünyaların varlığından haberdar edendir. Bizi sizi sorumluluk sahibi yapandır. Toplumun aynasıdır. 
“Öğretmen güvenilir kişidir, yedek velidir, öğrenci danışmanı, meslektaş ve toplumsal katılımcıdır. Gençliğin eğitim, kültür, davranışının aynasıdır.
“Öğretmen, sözleri ve hareketleri yoluyla, aydınlanmış, çalışkan, erdemli ve eğitimli bir insan olmanın ne anlama geldiğini gösterendir. Toplumdaki huzur ve sosyal barışın sağlanmasında, bireylerin sosyalleşmesi ve toplumsal hayata hazırlanmasında, toplumun kültür ve değerlerinin genç kuşaklara aktarılmasında başrolü oynayandır.
“Giyim kuşamıyla, kişisel bakım ve temizliğiyle, davranışlarıyla öğrencilerine örnek olandır. Türkçeyi herkesten iyi konuşandır.
“Öğretmen asla ve asla öğrencilerine karşı yalan söylemeyen hayattaki en güvenilir insandır.
“Öğretmen en arkada oturan çocuğu keşfedebilendir. Çünkü öğretmen kâşiftir.
“Öğretmen, bize “ Vatanın, milletin” her şeyden üstün olduğunu “ Dinin, namusun ” her zaman her şeye rağmen korunması gereken bir hazine olduğunu öğretendir. “Dostluğun kardeşliğin” önemini “ Saygının ve kalp kırmamanın” ne kadar güzel olduğunu öğretendir. Bizi güzel huylu topluma yararlı bireyler olarak yetiştirme ümidi ile bugünlere getirendir.
“Ve öğretmen unutulmamalıdır ki; bilginin kaynağı değil elçisi olandır. Öğrencilerine bilgiyi değil bilgiye nasıl ulaşacağını öğretendir. 
“Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Eserinin üzerinde imzası olmayan yegane sanatkardır.” 
“Başöğretmen ve şehit öğretmenlerimize rahmet dilerken, başta kıymetlim değerli                                                          eşim ve eğitimime katkı sağlayan öğretmenlerim olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.”  (HABER: NECLA BAĞCI)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER