HAYIRLI RAMAZANLAR

HAYIRLI RAMAZANLAR

On bir ayın sultanı Ramazan başlıyor

HAYIRLI RAMAZANLAR

Rahmet ve bereket ayı on bir ayın sultanı, Ramazan ayı başlıyor. Yarın gece sahura kalkacak Kırşehirliler Cumartesi günü ilk oruçlarını tutup, akşamına da ilk iftarlarını yapacaklar.

İslam âlemi, Ramazan ayının başlaması nedeniyle yarın ilk sahuruna kalkacaklar. Günü oruç tutarak geçirecekler ve ilk iftarlarını da 19.14’te yapacaklar.

Bu yıl 30 gün sürecek Ramazan 1 Mayıs Pazar günü son orucumuzu tutarak sona erecek. Ramazan Bayramı da 2 Mayıs Pazartesi günü başlayacak. Bayram namazı ise Kırşehir'de saat 06.16’da kılınacak.

Kırşehir'e bağlı ilçeler ile merkez arasındaki saat farkına göre, Akçakent ve Boztepe Kırşehir'le aynı, Mucur Kırşehir'den 1 dakika önce, Akpınar Kırşehir'den 2 dakika, Kaman 3, Çiçekdağı da 1 dakika sonra iftar yapacak.

Bu yıl Ramazan ayında temel ihtiyaçlardan ve borçlardan başka 80,18 gram altın veya bunun değerinde para ya da ticaret eşyasına sahip olanlar için zekat miktarı belirlenirken, fitre ve günlük fidye miktarı da 40 TL olarak açıklandı. (HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER