Haydi Lavanta Şöleni’ne

Haydi Lavanta Şöleni’ne

Haydi Lavanta Şöleni’ne

“Belediye Başkanı Ekicioğlu’nun “koku vadisi” olarak oluşturduğu ve “Kırşehir’i lavantada marka haline getireceğiz” hedefiyle başlattığı Lavanta Şöleni’nin üçüncüsü yarın gerçekleştirilecek.

Kırşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince Kırşehir-Ortaköy Karayolu üzerindeki 18 bin metrekarelik alanda oluşturduğu lavanta bahçesinde yarın üçüncü hasat yapılacak.

Kırşehir’deki üreticilerin dikkatini lavantaya çekmek için yola çıkan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, son yıllarda kuraklığın giderek artması ile birlikte lavanta ekiminin önemli bir alternatif bir ürün olduğuna dikkat çekti.

Göreve geldikten sonra 2020 yılında Kırşehir’de lavanta ekimine başladıklarını ve hasat günü de bir şenlik düzenlediklerini belirten Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, yapılan hasatla birlikte çiçeklerin kurutulduğunu ve Kırşehir halkına tanıtım amaçlı dağıtıldığını dile getirdi.

Başkan Ekicioğlu, tüm Kırşehir halkını Lavanta Bahçesinde yapılacak olan Lavanta Şölenine davet etti.

Yarın üçüncüsü gerçekleştirilecek Lavanta Şöleni alanında Lavanta Yağı, Lavanta Kesesi, Lavanta Fidesi stantları kurulacak. Alanda ayrıca Kadın Girişimi Kooperatifi Standı da bulunacak.  Saat 17.00’ye kadar sürecek olan etkinlikte, çocuklar için palyaço gösterileri, balon dağıtımı, halkımızın da katılımıyla Lavanta kesimi yapılacak ve Panoramik fotoğraf çekim köşeleri oluşturulacak. (HABER: BEYHAN BALLI)

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2022, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER