“Gençlerimizin 19 Mayıs  ruhuna her zamankinden  daha fazla sahip çıkacağına  inancımız tamdır”

 “Gençlerimizin 19 Mayıs  ruhuna her zamankinden  daha fazla sahip çıkacağına  inancımız tamdır”

Belediye Başkanı Ekicioğlu’ndan 19 Mayıs Mesajı:

 “Gençlerimizin 19 Mayıs 
ruhuna her zamankinden 
daha fazla sahip çıkacağına 
inancımız tamdır”

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı nedeni ile bir mesaj yayınladı.
Kırşehir halkının 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan Belediye Başkanı Ekicioğlu, “Başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizlere bağımsız Türkiye’yi armağan eden Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.
Geleceğimiz ve umudumuz olan gençlerin; bağımsızlığa, Cumhuriyete, Atatürk ilke ve devrimlerine ve 19 Mayıs ruhuna her zamankinden daha fazla sahip çıkacağına inancının tam olduğuna dikkat çeken Başkan Ekicioğlu, yayınladığı 19 Mayıs mesajında şunları söyledi:
“102 yıl önce bugün; Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu topraklarını işgal ve zulümden kurtarmak ve tam bağımsız, özgür bir ülke kurmak idealiyle Samsun'a çıkışı, milletimizin kaderini değiştiren, yolumuzu aydınlatan tarihi bir başlangıçtır.
“19 Mayıs 1919 ile başlayan tarihi seyirde; toprakları zorla alınmak, halkı zincirlenmek, geleceği yok edilmek istenen milletimiz kendi kaderini eline almış, ‘Ya istiklal ya ölüm' diyerek varoluş mücadelesini başlatmıştır.
“Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı kurtuluşun başlangıcıdır. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları Milli Mücadele’yi başlatmak üzere Samsun’da Anadolu topraklarına bastığı 19 Mayıs 1919 tarihinin önemi nedeniyle bu günü bayram ilan etmiş ve Büyük Önder 19 Mayıs Bayramını Türk gençliğine armağan etmiştir.
“Bu bayramın Atatürk tarafından armağan edildiği geleceğimiz ve umudumuz olan gençlerimizin; bağımsızlığa, Cumhuriyete, Atatürk ilke ve devrimlerine ve 19 Mayıs ruhuna her zamankinden daha fazla sahip çıkacağına inancımız tamdır.
“Bu duygu ve düşüncelerle, böylesine anlamlı günde başta gençlerimiz olmak üzere tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizlere bağımsız Türkiye’yi armağan eden Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum.” (HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER