“Gençlerimizin 19 Mayıs ruhuna her zamankinden daha fazla sahip çıkacağına inancımız tamdır”

“Gençlerimizin 19 Mayıs ruhuna  her zamankinden daha fazla sahip  çıkacağına inancımız tamdır”

Belediye Başkanı Ekicioğlu’ndan 19 Mayıs mesajı:

“Gençlerimizin 19 Mayıs ruhuna

her zamankinden daha fazla sahip

çıkacağına inancımız tamdır”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, yarın kutlayacağımız 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs Bayramını Türk gençliğine armağan ettiğini belirten Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Bu bayramın Atatürk tarafından armağan edildiği geleceğimiz ve umudumuz olan gençlerimizin bağımsızlığa, Cumhuriyete, Atatürk ilke ve devrimlerine ve 19 Mayıs ruhuna her zamankinden daha fazla sahip çıkacağına inancımız tamdır” dedi.

Başkan Selahattin Ekicioğlu, 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında şunları ifade etti:

“103 yıl önce Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu topraklarını işgal ve zulümden kurtarmak ve tam bağımsız, özgür bir ülke kurmak idealiyle Samsun'a çıkışı ulusumuzun kaderini değiştiren, yolumuzu aydınlatan tarihi bir başlangıçtır. 19 Mayıs 1919 ile başlayan bu tarihi seyirde toprakları zorla alınmak, halkı zincirlenmek, geleceği yok edilmek istenen ulusumuz, kendi kaderini eline almış ve “Ya istiklal ya ölüm” şiarıyla varoluş mücadelesini başlatmıştır.

“Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı kurtuluşun başlangıcıdır. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları Ulusal Kurtuluş Mücadelesini başlatmak üzere Samsun’da Anadolu topraklarına bastığı 19 Mayıs 1919 tarihinin önemi nedeniyle bu günü bayram ilan etmiş ve Ulu Önderimiz 19 Mayıs Bayramını da Türk gençliğine armağan etmiştir. Bu bayramın Atatürk tarafından armağan edildiği geleceğimiz ve umudumuz olan gençlerimizin bağımsızlığa, Cumhuriyete, Atatürk ilke ve devrimlerine ve 19 Mayıs ruhuna her zamankinden daha fazla sahip çıkacağına inancımız tamdır.

“Bu duygu ve düşüncelerle, böylesine anlamlı günde başta gençlerimiz olmak üzere tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor; başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizlere bağımsız Türkiye’yi armağan eden Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum.” (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2022, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER