Gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”den  Vali İbrahim Akın’a ziyaret…

Gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”den  Vali İbrahim Akın’a ziyaret…

Gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in kurucusu Şevket Güner, İmtiyaz Sahibi Salih Güner ve Yazı İşleri Müdürü Beyhan Ballı, Cuma günü Vali İbrahim Akın’ı makamında ziyaret etti.
Bir süre önce “Kırşehir Çiğdem”in imtiyaz sahibi olan Salih Güner, ziyarette Kırşehir’in sorunlarını dile getirerek, Vali İbrahim Akın’dan çözümü konusunda yapılan ya da yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Dünyayı, ülkemizi ve ilimizi derinden sarsan koranavirüsle ilgili Kırşehir’de alınan önlemler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Vali Akın, “Halkımız bugüne kadar alınan tüm kararlarımıza uyarak hastalığın yaygınlaşmaması için gerekli desteği vermişlerdir. Ancak son günlerde ve özellikle hafta sonlarında uygulanan sokağa çıkma yasağına vatandaşlarımızın bir kısmının riayet etmeyerek çeşitli bahaneler göstererek sokağa çıktıklarını gözlemliyoruz. Biz de bu konuda hafta sonlarında denetimlerimizi arttırarak buna izin vermeyeceğiz. Alınan kararların ve sokağa çıkma yasaklarının halkımızın bu virüsten korunmasını amaçladığını kimse unutmamalıdır. Maske, mesafe ve temizliğe riayet ederek bu hastalıktan korunmak zorundayız. Tabi halkımızın bütününün aşılanarak bu hastalığı en kısa sürede bertaraf edip, normal yaşantımıza dönmeyi arzu ediyoruz. Bu konuda halkımızın alınan kararlara ve yasaklara uymalarını istiyoruz” dedi. (HABER: BEYHAN BALLI)
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
R.Avşar
R.Avşar - 2 ay Önce

Valilikde randevü alıp konuşmak lotoda 6 tutturmak gibi bir şey sen herhalde torpil buldun ben 3 sene Kapıda kovulduysa artık uğramıyoru

SIRADAKİ HABER