EKİCİOĞLU:  “MAKAMDA DEĞİL, SAHADA OLAN BİR EKİBİZ”

EKİCİOĞLU:  “MAKAMDA DEĞİL, SAHADA OLAN BİR EKİBİZ”

Başkan Ekicioğlu, Yeraltı Çarşısı esnafıyla kahvaltıda bir araya geldi:

 “MAKAMDA DEĞİL, SAHADA OLAN BİR EKİBİZ”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cacabey Yeraltı Çarşısı esnafıyla dün kahvaltıda bir araya geldi.

30 Haziran 2022 Cuma günü KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, Kırşehir TSO Başkanı Mustafa Yılmaz ve Belediye Başkan Yardımcıları Asaf Kayaoğlu, Osman Uçar, Nuri Araz, Hamza Çam ve Tuncay Polat’ın da katıldığı toplantıda konuşan Belediye Başkanı Seylahattin Ekicioğlu, makamda oturan değil, sahada görev yapan bir ekip olduklarını, Ahi Esnafının her zaman yanında olduklarını ifade etti.

KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk ve Kırşehir TSO Başkanı Mustafa Yılmaz da Çarşı Esnafına iş hayatlarında başarılar dileyerek kendilerine başarılar dilediler.

Kırşehir Belediyesi olarak vatandaşın ve esnafın kendilerine gelmelerini beklemeden, ayaklarına giderek istek ve sorunlarını yerinde dinleyerek çözüm ürettiklerini ve sürekli istişarelerde bulunduklarını belirten Başkan Ekicioğlu, “Biz Makamda değil, sahada olan bir ekibiz ve sorunları da yerinde istişare etmeyi önemsiyoruz. Pandemi sürecinde Belediyenin 44 Milyon TL olan kamu alacağı 70 milyon TL’ye çıktı ve biz Kırşehir Belediyesi olarak her zaman esnafımızın yanında olduk. Esnafımız şehrimizin ve ülkemizin bel kemiğidir. Üretimde, hizmette bulunan esnafımızı yaşatmak için olanaklar dahilinde tüm Odalarımızla birlikte ne gerekiyorsa yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Elbette yapılanlar yeterli değil, ama biz hep birlikte elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Dünyada ve ülkede yaşanan ekonomik sıkıntıları, süreci paylaşarak dayanışma içinde aşmanın önemli olduğunu düşünüyoruz. 1. ve 2. Etap Yeraltı Çarşısı Esnafımızın da var olan sorunlarını yerinde, sizlerden dinlemek ve birlikte çözüm yollarını üretmek için buluştuk. Çarşılarımız daha canlı bir hale nasıl getirilebilir, ticareti en iyi şekilde nasıl yaparız; hep birlikte istişare edeceğiz. Bir sorun varsa hepimizin sorunudur ve çözüm yollarını da birlikte üreteceğiz” dedi.

Başkan Selahattin Ekicioğlu, çarşı esnafının su gideri, havalandırma, 2. Etap Çarşı girişinde bulunan cam aksam vb. konularındaki sorularını da yanıtlayarak gerekli desteği vererek çözümünü sağlayacaklarını ifade etti.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk te, esnaflarla böyle bir toplantı düzenlediği için Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nu teşekkür ettiler.

1.Etap Yeraltı Çarşısı Başkanı Mehmet Işık ile 2. Etap Yeraltı Çarşısı Başkanı Mete Özer de Belediye Başkanı Ekicioğlu ile birlikte oda başkanlarına istişare kapsamlı programlarından dolayı çarşı esnafı adına teşekkür ettiler. (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2022, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER