Ekicioğlu: “Kırşehir’de yatağına aç giren çocuklarımız kalmayana dek sonuna kadar çalışacağız”

Ekicioğlu: “Kırşehir’de yatağına aç giren çocuklarımız kalmayana dek sonuna kadar çalışacağız”

Kırşehir Belediyesi’nin iftar yemeğinde konuşan Başkan Selahattin Ekicioğlu: 

“Kırşehir’de yatağına aç giren çocuklarımız kalmayana dek sonuna kadar çalışacağız”

Kırşehir Belediyesi tarafından organize edilen İftar Sofrası 29 Nisan 2022 Cuma günü Cacabey Meydanı’nda verildi.

İftara, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ile birlikte, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, CHP Kırşehir İl Başkanı Şeref Baran Genç, İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, CHP İl Genel Meclisi Üyeleri, CHP ve İYİ Partili Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye Başkan Yardımcılarımızla birlikte binlerce Kırşehirli hemşehrimiz katıldı.

Kırşehir’de hiçbir çocuğun yatağına aç girmemesi için, çalıştıklarını belirten Başkan Selahattin Ekicioğlu, “Bize güvenen, bize inanan yardımsever vatandaşlarımızla birlikte bu ve buna benzer faaliyetlerle hemşehrilerimize ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, iftar sonrası yaptığı konuşmasında şunları ifade etti:

“Bilindiği üzere biz normalde iftar programları yapmıyoruz; genelde 12 ay ihtiyaç sahiplerine aş kaynasın diye sosyal yardımlarda bulunuyoruz. Rahmetli Mehmet Amcamızın eşi Nadiye Teyzemiz, özellikle yemek vermemizi istedi. Biz de onu kıramadık. Köyde zor şartlarda yetiştirdiği hayvanını getirdi ve Cacabey Meydanı’nda yemek verilmesi dileğinde bulundu. Diğer yardımsever ve firesini zekatını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için Kırşehir Belediyesi’ne müracaat eden hemşehrilerimizin de katkılarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Maddi yardımsa maddi olarak; koli yardımıysa koli olarak bu yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı ve ulaştırılmaya da devam ediyor. Ve bu yardımlar sadece Ramazan ayına mahsus olmayıp sürekli bir halde devam ediyor. Biz de bu vesileyle Bayram Arefesinde Cacabey Meydanı’nda bu organizasyonu gerçekleştirdik. Biz, hiçbir çocuğumuzun yatağına aç girmemesi için, bize güvenen, bize inanan yardımsever vatandaşlarımızla birlikte bu ve buna benzer faaliyetlerle hemşehrilerimize ulaştırmaya devam edeceğiz. Gerek Belediyemiz olarak gerekse de yurt içinden ve yurt dışından yardımda bulunan hemşehrilerimizin yardımlarını şeffaf bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyoruz. Siz Kırşehirli hemşehrilerimin 'Hoş Geldin' diyerek karşıladıkları ve Pazartesi günü de Bayram ederek uğurlayacağımız Ramazan ayı sadece bir oruç ayı, sadece bir nefis terbiyesi ayı değildir. Ülkemizde, bölgemizde ve dünyada barışın sağlanması, anaların daha fazla ağlamaması için büyük bir fırsat olarak değerlendirilmesi dileğinde bulunduğumuz bu ay, kötü sözden arınma, yetim hakkına el uzatmama, yardımlaşma, dayanışma, hoşgörü, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı güçlendirdiğimiz ve sonrasında kucaklaşarak bayram ettiğimiz bir aydır.

Kırşehir Belediyesi olarak, Ramazan ayı boyunca 14 mahallemizde Ramazan ayının ruhuna uygun Mahalle Etkinliklerimizi tamamladık. Böylelikle, Sosyal Belediyeciliğin gereklerinde biri olan vatandaşla kendi yaşam alanlarında buluşmanın ve birlikte programlara katılmanın olanaklarını yarattık. Geleneksel hale getirmeyi düşündüğümüz bu etkinliklerimiz bundan sonraki Ramazan aylarında da devam edecektir. Bugün akşam ise Cacabey Meydanı’ndaki İftar Sofralarımızla hep birlikte orucumuzu açmanın huzurunu yaşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, burada bulunan herkese ve tüm Kırşehirli hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyor, Ramazan Bayramınızı da şimdiden kutluyorum.”

İftar Yemeği sonrası Müzik Dinletisi, Hacivat-Karagöz, Ateşbaz, Tahta Bacak Kukla, Ortaoyunu ve Palyaço vb. etkinlikleri yapıldı. (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2022, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER