CUMHURİYET BAYRAMIMIZI COŞKUYLA KUTLAYACAĞIZ

CUMHURİYET BAYRAMIMIZI COŞKUYLA KUTLAYACAĞIZ

Ulu Önderimiz Atatürk’ün kurup bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin 98. yıldönümü kutlama programı belli oldu...

CUMHURİYET BAYRAMIMIZI COŞKUYLA KUTLAYACAĞIZ

Ulu Önder Atatürk'ün Türk ulusu ile birlikte yürüttüğü şanlı mücadelenin sonunda kurduğu ve "En büyük eserim" diyerek Türk ulusuna emanet ettiği Cumhuriyet'in kuruluşunun 98’inci yıldönümünü gurur ve coşkuyla kutlayacağız.
Cumhuriyetimizin 98. yılı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünyada hayranlık yaratan milli duruş ve inançla elde ettiği zaferle taçlandırılan Türklerin son devleti Türkiye Cumhuriyeti'nin toprak bütünlüğünün öneminin bugün de farkında olarak coşku ve gururla kutlanıyor. Bütün yurtta olduğu gibi Kırşehir'de de koronavirüsün gölgesinde hazırlanan programlarla, coşkulu etkinliklerle kutlanacak Cumhuriyet Bayramı hazırlıkları tamamlandı.
Cumhuriyet Bayramı'nın 98. yıl kutlamaları 28 Ekim Perşembe günü saat 13.00’te top atışları ve Cacabey Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na Vali İbrahim Akın ile Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun çelenkler sunması ile başlayacak. 
29 Ekim Cuma günü saat 09.30-09.50 arasında Valilik Makamında Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına Vali İbrahim Akın’ın protokol sırasına göre tebrikleri kabul etmesi ile başlayacak. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cacabey Meydanı’nda saat 10.00’da başlayacak.  
Cumhuriyet'in 98. yıldönümü kutlamaları saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak. Vali İbrahim Akın Cumhuriyet Bayramı’nın anlam ve önemini belirten bir konuşma yapacak.
Belediye Başkanlığı Mehteran Bölüğü tarafından marşlar sunulacak. İki öğrenci tarafından Cumhuriyet Bayramı ile ilgili şiirler okuyacak.  Halk Oyunları gösterisi sunulacak, resim, şiir, kompozisyon, turnuvalar ve Cumhuriyet Koşusu yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Vali İbrahim Akın ve diğer il yöneticileri tarafından ödülleri verilecek.
 İl Jandarma Komutanlığı Tören Kıtası, Gaziler, Üniversite,  Milli Eğitim Müdürlüğü’nce belirlenecek okul öğrencileri, Gençlik Merkezi öğrencileri ve sporcular, halk oyunları ekipleri, Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesi bando takımı eşliğinde merasim yönetmeliğine uygun olarak Tören Geçişi yapacaklar.
29 Ekim 2021 Cuma akşamı saat 19.00’da İl Protokolü, öğrenciler, sporcular ve vatandaşların katılımı ile Askerlik Şubesi Önü ile Cacabey Meydanı arasında Fener Alayı gerçekleştirilecek.(HABER: BEYHAN BALLI)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER