Çiftçilere Tohum Desteği

Çiftçilere Tohum Desteği

“Kırşehir’de Ekilmeyen Arazi Kalmasın Projesi” kapsamında çiftçilerimize yağlık ayçiçeği, nohut ve mercimek tohumu dağıtıldı.

Tohum dağıtımı programında çiftçilere hitaben konuşan Vali İbrahim Akın, devletimizin tarımsal üretimi artırma konusunda çiftçilerimize her türlü desteği sağladığını söyledi.

Yapılan bu desteklerle birlikte çiftçilerimizin refah seviyesinin yükselmesinin yanı sıra ilimiz tarımının daha iyi seviyelere geleceğine inandığını belirten Vali İbrahim Akın, “Bugün de İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce bitkisel üretimin geliştirilmesi kapsamında hazırlanan 2.4 milyon TL bütçeli ‘Kırşehir’de Ekilmeyen Arazi Kalmasın Projesi’ kapsamında çiftçilerimize % 75 hibeli tohum dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Projedeki amacımız ekilebilir tüm arazileri üretime kazandırmaktır. Tarımın ve gıdanın bir ülke için ne kadar önemli olduğu tüm dünya tarafından kabul edilmiştir. Bizlerde bu anlayışla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Dağıtılan yağlık ayçiçeği, nohut ve mercimek tohumlarının çiftçilerimize bereket ve bol kazanç getirmesini diliyorum.” dedi.

Program, ilimiz genelinde 1.297 çiftçiye 26.200 dekar alana ekilmek üzere nohut, yağlık ayçiçeği ve mercimek tohumunun dağıtılması ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER