CHP Kırşehir Milletvekili  İlhan’dan 19 Mayıs mesajı 

CHP Kırşehir Milletvekili  İlhan’dan 19 Mayıs mesajı 

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Tarihteki önemli mücadele ile ülkenin egemenliğinin ve bağımsızlığının ortaya koyulduğu ve dünyaya gösterildiği 19 Mayıs’ın Türkiye için bir dönüm noktası niteliğinde olduğunu, Cumhuriyet’in temellerinin oluşturulduğu ve gençlere armağan edildiği gün olduğuna dikkat çeken Milletvekili Metin İlhan, yayınladığı 19 Mayıs Bayramı mesajında şunları ifade etti:
“Genç kuşaklar, bir ülkenin her alanda ileriye doğru gelişme göstermesi ve gelecek için dönemin getirdikleri ile yenilikler çerçevesinde yaşadıkları topluma katkılar sunmaları ve yeni fikirler üretmeleri ile büyük bir paya sahiptirler.
“Geçmişin getirdiği öğretiler, kültürler ve değerler kadar gelişime açık ve onu önde tutan tüm toplumlarda bilimin ve bilimsel bilginin getirdiği edinimler, bilimsel bilgi ışığında gerçekleştirilen öğretiler de bir o kadar önem taşımaktadır. Bunun için, günün getirdikleri, bilim alanındaki hızla ilerleyen gelişmeler ve teknolojik alt yapıların oluşturulmasında ortaya koyulan çalışmaların her birinde genç nesillerin ve onların dinamik zihinlerinin etkisi büyüktür.
“Bir ülkenin kendi geleceği, dolayısıyla o ülkede bir arada yaşayan toplumun geleceği için; genç nesillerin yetişmesi, kendilerini geliştirebilmeleri adına her daim desteklenmeleri gerektiğini Atatürk de her koşulda vurgulamıştır. 
“Geçmişten bugüne değin dünyanın farklı noktalarında, tüm insanlığın çeşitli şekillerde mücadeleler verdiğini görüyor ve biliyoruz. Bugün yaşananlara bakıldığında ise, yine tüm dünyayı etkisi altına alan büyük ekonomik kriz ortamının yaşattığı olumsuzluklara, ortak bir şekilde mücadeleyi sürdürdüğümüz salgın ortamı da eklenmiş, sağlık açısından ve sosyal yönden de tüm toplumlara negatif yansımaları olmuştur.
“Buradan hareketle farklı disiplinler ışığında her alanda geliştirilip ortaya koyulacak olan katkılarla toplumların gelişmişlik düzeylerini ortaya koyacak olan bilimsel çalışmaların önemi yadsınamaz ve gelişimin her adımında bilgi birilimi yüksek, donanımlı yetişen genç kuşakların varlığı da görmezden gelinemez.
“Bu duygularla; çağdaş, aydınlık ve modern bir toplumun gelişmesinde, ileriye doğru taşınmasında mantığın ve bilimin varlığının her daim ortaya koyulacağını ve bilimin ışığının önüne hiçbir şeyin geçemeyeceğini sergileyen geleceğimizin en büyük umutları olan tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.” (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER