“Çanakkale ruhu, ülkemiz  ve milletimiz için çalışırken  her daim rehberimiz olacaktır”

“Çanakkale ruhu, ülkemiz  ve milletimiz için çalışırken  her daim rehberimiz olacaktır”

KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk:

“Çanakkale ruhu, ülkemiz 
ve milletimiz için çalışırken
 her daim rehberimiz olacaktır”

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk “18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
18 Mart Çanakkale Zaferi’nin Türk ve Dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olduğuna dikkat çeken Başkan Bahamettin Öztürk, mesajında şunları ifade etti:
“18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümünde, üzerinde yaşadığımız coğrafyayı vatan yapan aziz şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyoruz.
“Tarihin akışını değiştiren ve dönemin en son teknolojisi ile üretilmiş savaş araçlarına karşı; Eceabat, Seddülbahir, Kilitbahir, Conkbayır, Anafartalar ve daha birçok yerde verilen olağan üstü mücadele, Türk milletinin bahis konusu anayurdu savunma olduğu zaman nelerin yapabileceğini açıklıkla ortaya koymuştur.
“Çelik ve barutun, inanç ve azim karşısında diz çöküşünün bir kanıtı olan Çanakkale Zaferi'nin, şartlar ne olursa olsun en zor zamanlarda hangi fedakârlıkların yapılacağını göstermesi bakımından tarihi bir önemi bulunmaktadır.
"Çanakkale geçilmez" sözünü tarihin sayfalarına silinmez biçimde kazıyan yüzbinlerce kahraman, bizler için hem bir gurur abidesi hem de vatanımıza karşı beslediğimiz sorumluluk duygusunun kaynağıdır. Çanakkale ruhu, ülkemiz ve milletimiz için çalışırken her daim rehberimiz olacaktır. Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünü kutluyor, bu vatan için canlarını feda eden bütün şehitlerimize rahmet diliyorum." (HABER: BEYHAN BALLI)


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER