“Çağdaş medeniyetler seviyesine erişebilmemizin tek yolunun bilimsel eğitimden geçtiğinin bilincindeyiz”

“Çağdaş medeniyetler seviyesine  erişebilmemizin tek yolunun bilimsel  eğitimden geçtiğinin bilincindeyiz”

Okul ziyaretlerini sürdüren Başkan Ekicioğlu:

“Çağdaş medeniyetler seviyesine

erişebilmemizin tek yolunun bilimsel

eğitimden geçtiğinin bilincindeyiz”

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, okul ziyaretleri kapsamında 11 Ocak 2022 Salı günü sırasıyla Gülşehri ilkokulu, TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ahi Evran Anadolu Lisesi ve Fatma Muzaffer Mermer Anadolu Teknik Lisesi’ni ziyaret ederek öğrenci, öğretmen ve idarecilerle bir araya geldi.

Park ve Bahçeler Müdürü Ahmet Karaman ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Cumhur Uzun’la birlikte ilimizde bulunan okul ziyaretlerini sürdüren Başkanı Ekicioğlu, okulların sorunlarını yöneticileriyle istişare ederken eğitim durumuyla ilgili de görüş alış verişinde bulunuyor.

Başkan Ekicioğlu ziyaretleri sırasında geleceğimizin güvencesi olan öğrencilerle sohbet ederken, öğrencileri özellikle bilimsel becerilerini geliştirmeleri noktasında “icat çıkarmaya” teşvik ediyor.

Ziyaretler kapsamında öğretmen ve idarecilerle de eğitimin genel durumu, öğretmen ve öğrencilerin ihtiyaç ve beklentileri ve okullarımızın fiziki durumlarıyla görüş alış verişinde bulunan Başkan Ekicioğlu, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı emanet ettiğimiz okullarımızın şehrimiz ve ülkemiz açısından önemini vurgulayarak, ülkenin büyümesi ve kalkınmasının yolunun eğitimden geçtiğini belirtti.

Başkan Ekicioğlu, “Kırşehir Belediyesi olarak her zaman eğitimin sorunlarının çözümü noktasında üzerimize ne düşüyorsa yaptık. Gelinen eğitimin önemi daha da artmıştır. Pandemi sürecinin de eklenmesiyle oluşan bilgi açığını kapatmak için çalışmalar yapılmalıdır.

Çağdaş medeniyetler seviyesine erişebilmemizin tek yolunun bilimsel eğitimden geçtiğinin bilincindeyiz. Bu nedenle de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman okullarımızın sorunlarının çözümü noktasında katkı sunmaya ve eğitim paydaşlarıyla bulaşmaya devam edeceğiz.” dedi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER