“Büyük Atamızı saygı  ve minnetle anıyoruz”

“Büyük Atamızı saygı  ve minnetle anıyoruz”

CHP Kırşehir İl Başkanı Şeref Baran Genç:

“Büyük Atamızı saygı 
ve minnetle anıyoruz”

CUMHURİYET Halk Partisi Kırşehir İl Başkanı Şeref Baran Genç,  Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. Yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda “Büyük Atamızı saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.
İl Başkanı Şeref Baran Genç, mesajında şunları ifade etti:
“Ulu Önderimiz Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 83. ölüm yıldönümünde saygı ve minnetle anıyoruz. Ulu Önder’imiz; uygar bir toplum oluşturmak, hür ve bağımsız Türkiye idealiyle yeni Türkiye'yi modernleştirmek, çağdaş medeniyetler seviyesine yükseltmek, Türkiye’nin milletler arasında barış içinde bir arada yer almasını sağlamak için modernleşmenin bütün gereklerini azim ve kararlılıkla yerine getirmiştir. 
“Anadolu topraklarından bir güneş gibi parlayan bağımsızlık ve özgürlük meşalesi, hiç kuşku yoktur ki Mustafa Kemal Atatürk sayesinde yanmıştır. Mustafa Kemal Atatürk, çökmüş bir imparatorluğun küllerinden yepyeni bir millet oluşturmuş; siyasi ve askeri dehası, fikirleri, başarıları ve düşünceleriyle sadece Türk tarihine değil, dünya tarihine adını altın harflerle yazdırmış büyük bir devlet adamıdır. Bu sebepledir ki Mustafa Kemal, dünyanın ezilen uluslarına istisnasız bir örnek olmuştur.
“Bütün hayatını ülkemizin bağımsızlığına ve aydınlanmasına adayan Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi yaşatmak, yükseltmek ve geliştirmek en önemli görevimizdir. Mustafa Kemal Atatürk'ü anmanın ve anlamanın en güzel yolu, gösterdiği hedeflere her geçen gün biraz daha yaklaşmak, uygarlık yarışında daha ileri adımlar atmak, Cumhuriyet'i ve onun değerlerini her koşulda korumak, ilke ve devrimlerini tüm yönleriyle gelecek kuşaklara aktarmaktır.
“Fikri hür, vicdanı hür bir nesil özlemiyle kurduğu ve çağdaşlaşmanın en önemli atılımlarını başlatan Türkiye Cumhuriyeti; Atatürk’ün açtığı yolda ve gösterdiği hedefte ilerlemeye devam edecektir.
“Cumhuriyet Halk Partisi olarak Ülkemizde demokrasi ve özgürlükleri yükseltecek, Ulu Önder Atatürk’ü ve silah arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet’in kazanımlarına sahip çıkacak ve aziz hatıralarını yaşatmaya devam edeceğiz. 
“Biliyoruz ki Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak, kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyete, demokrasiye, özgürlüklere, bağımsızlığa daha fazla sahip çıkmak demektir. Cumhuriyetimizin kurucusu, ülkemizin kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 83. yılında, bizlere en büyük emaneti olan Cumhuriyetimize sahip çıkacağımıza söz vererek, O’nu bu ölüm yıl dönümünde bir kez daha rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz.”  (HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER