“BÜTÜN AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUM”

“BÜTÜN AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ  SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUM”

Başkan Ekicioğlu’ndan 107. yıl mesajı:

“BÜTÜN AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ

SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUM”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu “18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107. Yıldönümü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Ekicioğlu, mesajında şunları ifade etti:

“Şanlı tarihimizin en önemli zaferlerinden biri olan Çanakkale’de düşmanı durduran askerlerimiz, sayısal gücün ve teknolojik donanımın savaş kazanmaya yetmeyeceğini, tüm dünyaya göstermiştir. Tüm dünya ulusları Çanakkale’de, Anadolu halkının bağımsızlığa olan inancını, azmini, cesaretini ve şefkatini görmüş ve takdir etmiştir. Çanakkale’de gösterilen azim ve irade, ulus olma bilincini doruğa çıkarmanın yanında, ulusumuzun kendine güvenini sağlamlaştırıp ve bağımsızlığa olan inancı perçinleştirip, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasını sağlayarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasını sağlamıştır.

“Tarihimize altın harflerle yazılan bu büyük destan, eşsiz bir zaferin yanında, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük komutanlığını ve liderliğini ortaya çıkarmıştır. Bağımsız yaşama arzusunun göstergesi olan Türk milletinin bu önemli savaşı, tüm mazlum halklara örnek olmuştur. Bize düşen görev şehitlerimizin bize emanet ettiği bu toprakları ve cumhuriyetimizi sonsuza kadar korumak ve yaşatmaktır.

“18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Çanakkale Zaferi’nin 107. yılını kutluyor, bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bağımsızlık mücadelesi veren ve tarihe ‘Çanakkale Geçilmez’ şiarını altın harflerle yazdıran bütün aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.” (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER