BU BIÇAKÇI BAŞKA BIÇAKÇI!

BU BIÇAKÇI BAŞKA BIÇAKÇI!

İsmail Topçu’ya bıçaklarını 20 gün önce bilemeye getirmeyenler geri dönüyor

BU BIÇAKÇI BAŞKA BIÇAKÇI!

Önce kalite, sonra müşteri memnuniyeti…

Kırşehir’de Kurban Bayramı hazırlıkları çerçevesinde bıçak bileten vatandaşların bileyicilerin yüzünü güldürdü.  
Kurban Bayramı nedeniyle çarşı pazarda olduğu gibi bıçakçılarda da hareketlilik yaşanıyor. Kurbanlıklarını daha rahat ve kesmek için biletmek isteyen vatandaşlar, bıçakçılara akın etti.  Bıçakçılar gelen bileme işlerini bitirmek için harıl harıl çalışmaya başladı.
Şehrimiz Yenice Mahallesi 177. Sokak’ta yaklaşık 20 yıldır bıçak bileyiciliği yapan İsmail Topçu, Kurban bayramı dolayısıyla büyük yoğunluk yaşadığını, ancak bayrama 20 gün kala bilemeye getirilen bıçakları alamadığını ifade etti.
“Ben 20 yıldır bıçak, nacak vs. bileyiciliğini ve anahtar satıcılığı yapıyorum. Ayrıca anahtar, çay kazanları, ısıtıcıları ve diğer yedek parçaların satışını tamirini yapıyorum. Bana Kırşehir dışından da kasaplar, lokantacılar ve hemşehrilerimiz bıçaklarını biletmek için getirirler. Biz işimizi dört dörtlük yapmaya, baştan savma yapamayız. Her bıçağa aynı özeni gösteririz. Bu nedenle halkımızın teveccühünü alıyoruz. Her yıl bayrama 20 gün kalaya kadar bileme için getirilen bıçakları alır ve yaparız. Günde en fazla 100 bıçak bilerim. Daha fazla bileme şansım yok. Eğer özensiz ve rastgele yaparsam mesleğime ve hemşehrilerime saygısızlık yapmış olurum. Az ama temiz yaparım. Bizim Kırşehir’de vatandaşlar nedense her yıl olduğu gibi bu yıl da bıçak, nacak ve baltalarını biletmek için son günleri bekliyor. Oysa bunu bir ay önce getirseler rahat rahat yaparız. Ama 2-3 gün kala getirince biz de alamıyoruz. Çünkü biz bayrama 20 gün kala bileme için getirilen hiçbir şeyi alamıyoruz. Bıçak bileme mutlaka yapılmalıdır. Çünkü kurban keseceğimiz hayvana eziyet olmaması için bıçakların keskin olması şart. Kırşehir’deki hemşehrilerimizin ya eski bıçaklarını biletmeleri ya da yenilerini almaları gerekiyor. Malum her şeyin fiyatları yükseldi. Ama biz fırsatçılık yapmıyoruz. Geçen yıl ki fiyatlarımızdan bilemeye devam ediyoruz. Bıçağın tanesini 5 liradan nacak ve baltaların fiyatını da yine geçen yılki gibi 10 liradan yapıyoruz” diye konuştu. (HABER: SALİH GÜNER)

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2021, 11:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustsfs Özgür
Mustsfs Özgür - 3 hafta Önce

İşinin ehli hakkını veren usta olarak tanidim bıçak bileme işlemini bir yaziyla kapatıyor bunu reklam için yapmadığını iyi biliyorum bunu yapmasının nedeni yetiştirememe 4/4lük yapma birde diğer bileme esnafının nafakasını kesm3medir iyki varsın İsmail ustam

Kübra Yıldırım
Kübra Yıldırım - 3 hafta Önce

İşini özenle hakkıyla yapan birkac esnaftan biridir amcam benim. sayın İsmail topçu. Evinin iş yerinin sağlığının ve huzurunun bereketide doğru ve dürüstce yaptığı işidir. Garibi, ihtiyaç sahiplerini en çokta öğrencileri gozetmesi de işinin rast gitmesine vesile. Rabb'im işinde kolaylık ve bereket versin amcacığım.

SIRADAKİ HABER