Belediye’nin kilit parke çalışmaları sürüyor

Başkan Ekicioğlu: “Daha güzel bir Kırşehir için çalışıyoruz”

Belediye’nin kilit parke çalışmaları sürüyor

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, şehrin muhtelif cadde ve sokaklarında devam eden kilit parke ve asfalt çalışmalarını yakından takip ederken, hedeflerinin daha modern ve daha güzel yaşanılır bir Kırşehir oluşturmak olduğunu ifade etti.
Amaçlarının yaklaşan kış öncesi bütün yolları elden geçirmek ve ulaşımda herhangi bir aksaklığın yaşanmamasını sağlamak olduğunu ifade eden Başkan Ekicioğlu, “Kırşehir Belediyesi olarak altyapısı tamamlanamayan kenar mahallelerdeki bozuk olan yollarımızı elde geçirirken, bu bölgelerde altyapının bitirilmesi iççin de çaba harcıyoruz.  Bugüne kadar altyapısı yapılmayan, unutulan bölgelere daha çok ağırlık verirken, altyapısı biten cadde ve sokaklarda asfalt yapılması gereken yolları asfaltlıyor, diğer yollarda da kaldırım ve kilit parke çalışmasına yoğun bir şekilde devam ediyoruz” dedi.
Sabahın çok erken saatlerinde kalkıp, belediye tarafından yürütülen çalışmaları yerinde gören Başkan Ekicioğlu, bölge halkıyla da sürekli istişarelerde bulunuyor. 
Halkın ve esnafların istek ve beklentilerini önemsediklerini ve onların istekleri doğrultusunda çalışma yaptıklarını ifade eden Başkan Ekicioğlu, “Biz bizden önceki Belediye yönetimlerinin yaptığı hizmetleri ortadan kaldırmak için söküp, bozup, yeniden yapma gibi bir düşünce içinde değiliz. Çünkü bunlar hep bir maliyet. Benim düşüncemde yapılanı bozup, yeniden yapma gibi bir şey yok. Biz bu yapılanlardan varsa bir sorun onu küçük dokunuşlarla çözme yoluna gidiyoruz. Belediye olarak yaptığımız hizmetleri kendi imkanlarımızla yaparak, en önemlisi ince eleyip sık dokuyarak tasarrufa giderek yapıyoruz. Belediyemizin bir kuruşunu heba etmeden hizmete dönüştürmenin çabası içindeyiz. Biz hemşehrilerimizle sürekle istişare yapıyor ve onlardan gelecek önerileri değerlendirip; ona göre bir yol haritası izliyoruz. Çünkü onların görüşleri bizim için önemli. Ortak akıl ve düşünce ile Kırşehirimize güzel hizmetler yapacağımıza herkesin inanmasını istiyorum.”  (HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER