BELEDİYE’DEN KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI

Başkan Ekicioğlu: “Yeraltı sularımızın güvencesi olan, çiftçilerimizin de uzun zamandır bekledikleri kar yağışı bereket getirsin!

BELEDİYE’DEN KARLA  MÜCADELE ÇALIŞMALARI

Bugün ilimizde öğlen saatlerinde başlayan yoğun kar yağışıyla birlikte teyakkuzda olan Kırşehir Belediyesi ekipleri, kar küreme ve yol açma çalışmalarına hemen başlayarak trafik akışını rahatlattı.

Salı günü ilimiz merkezde başlayan yoğun kar yağışıyla birlikte Kırşehir Valiliği özel okullar dahil tüm okullarda eğitim öğretime yarım gün ara verildiğini duyururken, Kırşehir Belediyesi kar küreme ekipleri de kaldırımlarda çalışmalara başlayarak yaya trafiğini rahatlattı.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, şunları ifade etti:

“Nihayet yeraltı sularımızın güvencesi olan, çiftçilerimizin de uzun zamandır bekledikleri kar yağışı Kırşehir'de başladı ve etkisini arttırarak devam ediyor. Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü de muhtemel buzlanmaları göz önüne alarak anında çalışmalarına başlayarak yaya ve araç trafiğini rahatlattı. Hatırlanacağı üzere bundan haftalar öncesinden muhtemel kar yağışı ve buzlanmalara karşı gerekli tedbirlerimiz almıştık. Kar yağışının özellikle çiftçilerimizin beklentisine karşılık verecek olması ve önümüzdeki bahar ve yaz aylarında meyve sebze ve tarım ürünlerinin yetiştirilmesinde ödemli bir etkisi olacağını biliyoruz.

“Kar yağışıyla birlikte şehir merkezindeki yollardaki muhtemel buzlanmalara karşı Kırşehir Belediyesi iş makineleri ve ekipleriyle anında müdahale edebilmek için tüm çalışmalarımızı da başlattık. İlimizde 7 gün 24 saat hizmet vermeye hazır bir şekilde bulunan kar ve buzla mücadele ekiplerimiz hemşehrilerimizin sıkıntı yaşamamaları için kamyon, kepçe ve greyderlerini hazır ederek anında müdahaleye hazır bir konumda bekliyor. Bugün itibarıyla da muhtelif yerlerde ve yollarda anında müdahalelerini sürdürdü.

“Yollardaki olası buzlanmalara karşı şehir içinde rampa ve yollara anında müdahale eden ekiplerimiz halkımızın ulaşımının aksamaması için var güçleriyle çalışmaya hazır bir konumda beklemeye devam ediyor. Biz, Kırşehir Belediyesi olarak her türlü hava koşullarını dikkate alarak haftalar öncesinden önlemlerimizi aldık. Kar ve buzlanma koşulları kapsamında 300 ton agrega ile karışık tuz ve 210 ton da saf tuz stokumuzla anında müdahaleye hazırız.

“İlimizdeki araç parkımızda greyder, kepçe ve kepçelerimiz ile birlikte ekiplerimiz hemşehrilerimizin mağduriyet yaşamaları için tüm hazırlıklarını tamamlayarak araç bakımlarını da yaptılar. Bu bağlamda vatandaşlarımızın da kendi kış tedbirlerini alarak hareket etmeleri ve buzlanmalara karşı önlemlerini almaları hepimiz için büyük önem arz etmektedir.” (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER