​​​​​​​Belediye Başkanı Ekicioğlu, Vali Buhara’yı ziyaret etti

​​​​​​​Belediye Başkanı Ekicioğlu,  Vali Buhara’yı ziyaret etti

Başkan Ekicioğlu: “Ahi Evran-ı Veli, Âşık Paşa, Hacı Bektaş-ı Veli ve Yunus Emre gibi Anadolu Erenlerine ev sahipliği yapan misafirperver Kırşehir’imizin yeni Valisine görevinde başarılar diliyorum”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, son Valiler Kararnamesi ile Kırşehir Valiliği’ne atanan H. Mete Buhara’yı makamında ziyaret etti.

Dün Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, CHP İl Başkanı Baran Genç, Boztepe Belediye Başkanı Hüseyin Takan, Akpınar Belediye Başkanı Şükrü Turgut, CHP İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, CHP Kadın Kolları Başkanı Meral Gökçınar ve Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Aydoğan’la birlikte Kırşehir Valisi H. Mete Buhara’yı makamında ziyaret eden Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Vali Buhara’ya görevinde başarılar diledi.

12. Yüzyılda Ahi Evran-ı Veli, Âşık Paşa, Hacı Bektaş-ı Veli ve Yunus Emre gibi Anadolu erenlerine ev sahipliği yapmış ve Anadolu Halk Müziği geleneği içerisinde eşsiz bir yere sahip olan Anadolu Abdal Geleneğinin merkezi olarak Âşık Said, Çekiç Ali, Muharrem Ertaş ve bu geleneği evrensel boyuta taşımış Büyük Usta Neşet Ertaş’ın memleketi olan Kırşehir’de göreve yapacak olan Vali Buhara’ya hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan Ekicioğlu, Kırşehir’in her alanda gelişmişi noktasında işbirliği ve dayanışma içerisinde olacaklarını belirterek Vali Buhara’ya Kırşehir Valiliği görevinde başarılar diledi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER