BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN…

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN…

nbir ayın sultanı Ramazan ayı yarın tutulacak son oruçla sona ererken, Pazartesi günü bayrama kavuşacağız. Kırşehir’de bayram namazı saat 06.16'da kılınacak.
2 Mayıs Pazartesi günü başlayacak ve üç gün sürecek Ramazan Bayramı öncesi vatandaşlar alışveriş için, Emniyet Müdürlüğü ve Kırşehir Belediyesi ile diğer kurum ve kuruluşlar da halkın sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir bayram geçirebilmeleri için hazırlıklarına başladı.
Kırşehir Emniyet Müdürlüğü bayram öncesi ve süresince kendi görev ve sorumluluk alanları içerisindeki alışveriş merkezleri, pazaryerleri, otogar, konaklama merkezleri, halkın ve trafiğin kalabalık olduğu yerlerde, şehir içi ve şehirlerarası yollarda resmi ve sivil görevlilerle trafik ve güvenlik önlemlerini en üst seviyede alacaklar. 
Bayram süresince mezarlıklar çevresinde trafik ve asayiş yönünden gerekli tedbirlerin de alınacağı öğrenilirken, Ramazan Bayramı tatili süresince vatandaşların rahat ve huzur içinde seyahat edebilmelerini sağlamak amacıyla ekipler tarafından her zamankinden daha etkin, duyarlı ve titiz davranılarak, mevcut trafik denetimlerine ek olarak ilimiz ve ilçelerde tedbirlerin alındığı öğrenildi. 
Şehrimizde Belediye’ye ait görevlerin yerine getirilmesi noktasında hazırlıklarını tamamlayan Kırşehir Belediyesi, bayram gelenekleri arasında yer alan mezarlık ziyaretleri için otobüs seferleri düzenleyecek.
Mezarlıklarda arife günü lokum ve gülsuyu ziyarete gelenlere ikram edilecek. Mezarlık ziyaretine gidecek vatandaşlar için arife günü ücretsiz otobüs seferleri düzenleyecek.
Kırşehir Belediyesi, 2-4 Mayıs tarihleri arasında kutlayacağımız Ramazan Bayramı öncesi vatandaşların sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir bayram geçirebilmeleri için çalışmalarını tamamladı. Zabıta ekiplerinin gıda ve şekerleme üretim yerleri ile nöbetçi fırınlar ve lokantaları bayram boyunca denetleyeceği bildirilirken, bayram süresi boyunca su, kanalizasyon ve temizlik işleri ekipleri ile birlikte nöbetçi ekipler 24 saat görevde olacak. 
Vatandaşların Belediye'yi ilgilendiren her türlü şikâyet ve önerileri Zabıta 153, Su Arıza 185, Mezarlıklar 188 ve Halkın Masası 214 10 10 numaralı telefonlara bildirmesi istenirken, Ramazan Bayramı'nda sağlık kuruluşları da açık bulundurulacak. 112 numaralı telefondan aranacak Acil Servis de bayram süresince yeterli sayıda personeli ile hizmet verecek. (HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER