BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

9-12 Temmuz tarihlerinde kutlayacağımız Kurban Bayramı hazırlıkları tamamlandı

BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

KIRŞEHİR’DE halkın huzur içerisinde bir bayram geçirmesi için Kırşehir Belediyesi, Zabıta Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü tarafından gerekli tüm tedbirlerin alındığı Kurban Bayramı, 9 Temmuz Cumartesi günü başlayacak ve 12 Temmuz Salı günü tamamlanacak.

4 gün sürecek olan Kurban Bayramı'nın ilimiz genelinde huzur ve mutluluk içinde geçmesi için Kırşehir'de Belediye, Emniyet ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü başta olmak üzere görevli tüm kurum ve kuruluşlar hazırlıkları tamamladı.

Kurban Bayramı süresince genel güvenlik ve asayiş kontrolü ile Kırşehir’in ve misafirlerinin huzur ve güven içerisinde bir bayram geçirebilmeleri sağlanacak. Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, yoğun alışveriş merkezleri, pazaryerleri, otogar, konaklama merkezleri, halkın ve trafiğin kalabalık olduğu yerlerde, şehir içi ve şehirlerarası yollarda resmi ve sivil görevlilerle trafik ve güvenlik önlemlerini en üst seviyede aldı. Özellikle alışverişin yoğunlaştığı gün olan arife günü, yani yarın vatandaşların güvenle alışverişlerini yapabilmelerini sağlamak için, ana caddeler, alışveriş yerleri ve bankalar civarı başta olmak üzere şehrin kalabalık yerlerinde sivil ve resmi ekipler, özellikle yankesicilik, kapkaç, dolandırıcılık gibi suçlara karşı gerekli önlemleri aldı.

Bayram nedeniyle yapılacak kabristan ziyaretleri için de mezarlıklarda temizlik ve bakım yapılırken, Kırşehir Belediyesi de mezarlık ziyaretine gidecek vatandaşlar için otobüs seferleri düzenleyecek. Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarı'nda Belediye veteriner hekimi ve Zabıta ekiplerince koordinasyon sağlanarak denetleme ve kontrol sürekli yapılırken, kurban kesim yerlerinde sağlık kurallarına, hijyenik şartlara ve dini kurallara azami ölçüde uyulması sağlanacak.  Kurban Bayramı’nda özellikle bayramın ilk gününde yapılan kıyma çekimi için de vatandaşlar sokak aralarına kurulan tezgahlardaki makinelerde kıyma çektirmemeleri konusunda uyarılırken, kıymaların kasaplarda hijyenik koşullarda, güvenilir ellerde çekilmesini istedi.

Kurban Hizmetleri Komisyonu'nca belirlenen et kombinaları, kapalı pazaryeri ve özel mülk alanları dışında uygun olmayan cadde ve sokak gibi yerlerde kesim yapanların Belediye Zabıtası'nca tespit edileceği bildirildi. Kurban Bayramı süresince kurban atıkları Belediye ekiplerince kontrol edilip en kısa sürede kaldırılarak çevreyi rahatsız etmesi önlenecek. (HABER: BEYHAN BALLI)

Vali Buhara’dan Bayram Mesajı

“Bayram günlerinin birlik

ve beraberliğimizi daha da 

kuvvetlendirmesini diliyorum”

Vali H. Mete Buhara, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında “İnancımızın bizlere bahşettiği güzelliklerden birisi de dini bayramlarımızdır” diyen Vali Buhara şunları ifade etti:

“Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluk duygularının en üst düzeyde idrak edildiği, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yoğun şekilde yaşandığı mübarek Kurban Bayramı’na ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnancımızın bizlere bahşettiği güzelliklerden birisi de dini bayramlarımızdır. Manevi iklimiyle bizleri kuşatan, insanların kaynaşmasına ve kardeşçe kucaklaşmasına vesile olan bayram günleri, hayatımıza huzur ve sükûnet getiren müstesna zamanlardır. Bayramlar aynı zamanda komşularımızı, büyüklerimizi, kimsesizleri, yetim ve öksüzler ile Kahraman Gazilerimizi bir kez daha hatırlama, hatırlarını sorma ve onlarla beraber olma fırsatını veren, bu vatan uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizin ruhlarına dualar ettiğimiz özel günlerlerdir. Vatandaşlarımızın bayramı huzur ve güven içerisinde geçirebilmesi için ilgili kurumlarımızca gerekli tüm tedbirler alınmış olup bayram sevincimizin hüzne dönüşmemesi için yolculuğa çıkacak olan vatandaşlarımızdan dikkatli olmalarını ve trafik kurallarına uymalarını bekliyoruz. Bu duygularla, Kırşehirli hemşerilerimin, milletimizin ve tüm İslam Aleminin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu güzel bayram günlerinin birlik ve beraberliğimizi daha da kuvvetlendirmesini, ülkemize ve tüm İslam Alemine sağlık, huzur, barış ve refah getirmesini diliyorum” (HABER: BEYHAN BALLI)

Milletvekili Kendirli, Kırşehir halkının bayramını kutladı

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Kurban Bayramı dolaşışıyla bir mesaj yayınlayarak tüm Kırşehir halkının bayramını kutladı.

Kurban Bayramı’nın barışın, birliğin, yoksula, kimsesize umut olmanın bayramı olduğuna dikkat çeken Milletvekili Kendirli, “Her türlü dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, dostluk ve hoşgörü duygularının güçlendiği, sevinç ve mutluluğun milletçe yaşandığı bu müstesna günleri, eş, dost ve akrabalarımız ile yaşamak, yardıma muhtaç ve yalnız yaşayan vatandaşlarımızın yanında olmak, inancımızın ve kültürümüzün bir gereğidir” dedi.

Kurban Bayramımızın, ülkemize, milletimize huzur getirmesini de temenni eden Milletvekili Kendirli, mesajında şunları ifade etti:

“Milletçe birlik ve beraberliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin verildiği bu bayram günlerinde; aziz şehitlerimiz ve onların bizlere emaneti olan onurlu aile fertleri ve yakınlarını bir kez daha minnetle ve şükranla hatırlamak, kahraman gazilerimiz ve ailelerini unutmamak, akrabalık, komşuluk ve dostluk bağlarını pekiştirmek, aile büyükleri ve tüm sevdiklerimizle kucaklaşmak bizleri daha da güçlü kılacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Kurban Bayramımızın, ülkemize, milletimize huzur getirmesini temenni ediyor, ülkesi ve vatanı için canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anarken, hizmet etmekten onur ve mutluluk duyduğum siz değerli Kırşehirli hemşerilerimin ve tüm halkımızın Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve selamlarımı sunuyorum.” (HABER: NECLA BAĞCI)

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu: “Gelecek güzel günlere bakıyoruz”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu,  yayınladığı Kurban Bayramı mesajında tüm Kırşehir halkının bayramını kutladı.

Bayramların birlikteliği, bütünlüğü, kardeşliği ve barışı daha da kuvvetlendirdiğini, zor günleri bir nebzede olsa unutturduğunu ve umudu yeşerttiğini belirten Başkan Ekicioğlu, yayınladığı mesajında şunları ifade etti:

“Millet olmanın en önemli özelliklerinden biri de sevinçte ve hüzünde birlikte hareket edebilme, bütün bir toplumun aynı duyarlılığı hissedebilmesidir. Bayramlar bu birlikteliği, bütünlüğü, kardeşliği ve barışı daha da kuvvetlendirmekte; yaşadığımız zor günleri bir nebzede olsa unutturmakta ve umudu yeşertmektedir. Bayramlar aynı zamanda kırılan kalplerin onarılması, yapılan hataların affedilmesi, hayatımızda daha çok barış, daha çok dayanışma ve kardeşlik duygusuna yer vermemiz gerektiği konusunda bir kez daha düşünmemiz için önemli ve anlamlı günlerdir. İnsanlığın zor günler geçirdiği bu zamanlarda bir ve beraber olmamızın, tüm sorunlarımızı çözmenin en önemli aracı olacağına duyduğumuz inançla gelecek güzel günlere bakıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sağlıklı ve huzurlu nice Bayramlar diliyorum.” (HABER MERKEZİ)

Seher Başkan’dan Bayram mesajı

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, bütün Kırşehir halkının Kurban Bayramı’nı kutladı.

Kurban Bayramı’nın bütün İslam alemine ve Kırşehir halkına hayırlar getirmesini dileyen Başkan Seher Ünsal, mesajında şunları ifade etti:

Asırlardır bizleri manevi olarak birbirimize bağlayan, Allah’a yakınlaşma, rızasını elde etme, Rabbine kayıtsız şartsız teslimiyet sembolü olan Kurban Bayramı’nın rahmet ve bereketinde buluşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bizleri bir bayrama daha kavuşturan Rabbime hamd-ü senalar olsun. Kurbandan maksat sadakat ve teslimiyet imtihanıdır. Kurban Bayramı bizlere; Hz. İbrahim ve Hz. İsmail’in sadakat ve teslimiyetini hatırlatır.

Bayramlar; dayanışmanın, yardımseverliğin, huzurun ve bereketin yaşandığı, akrabalık ve komşuluk bağlarını kenetleyen, dargınlıkların, kırgınlıkların unutulduğu, ihtiyaç sahiplerinin yüzünün gülmesine vesile olan özel günlerdir. Dualarla geçirdiğimiz bu bereketli zamanların; güzel ülkemiz, aziz milletimiz ve gönül coğrafyamız için çok daha aydınlık yarınların müjdecisi olacağına yürekten inanıyorum. Yola çıkacak sürücülerimize, trafik kurallarına harfiyen uymaları, yola yorgun çıkmamaları, varacakları yere yaklaştıkça dikkatlerini artırmaları çağrısında bulunuyorum. Bayram sevincimizin, maddi kayıplarla, yaralanmalarla, vefatlarla yürek yangınına dönüşmemesi için hep birlikte daha sorumlu davranmamız gerekiyor.

“Bu duygu düşünceler ile başta Kırşehirli hemşerilerimizin ve tüm İslam Âlemi’nin Kurban Bayramlarını tebrik ediyor, bu bayramın bütün insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” (HABER NECLA BAĞCI)

İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen’den Bayram mesajı

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, Cumartesi günü başlayacak Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Göçen, mesajında şunları ifade etti:

Dini bayramlar, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutturan, yardımlaşma ve dayanışmayı artıran, sevgi, hoşgörü ve kardeşlik duygularını güçlendiren kutlu günlerdir. Bu günler aynı zamanda birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiği için ulusça geleceğe umutla bakmamıza da vesile olur. İçinde yaşadığımız bu sıkıntılı günlerde insanların ayrıştırılmadığı, çıkarları için yalanların söylenmediği, darda olan insanlara yardım ellerinin uzandığı günlerin özlemi içindeyiz. İyi Partililer olarak sevdiklerinizle ve dostlarınızla beraber tüm güzel duyguları en sıcak şekilde hissedeceğiniz, sağlıklı ve huzur içinde bir Kurban Bayramı geçirmenizi dilerim.” (HABER: NECLA BAĞCI)

MÜSİAD Başkanı Öz’den bayram mesajı

MÜSİAD Kırşehir Başkanı Ömer Ali Öz, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Öz, mesajında şunları ifade etti:

“Asırlardır bizi birbirimize bağlayan manevi değerlerimizden olan Kurban Bayramı’nın rahmet ve bereketinde buluşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bizleri bir bayrama daha kavuşturan Rabbime hamd-ü senalar olsun.

“Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan zorlu bir pandemi sürecini hep beraber yaşadık. Türkiye, salgını aşma noktasında etkin tedbirler alırken, devlet-millet dayanışmasıyla büyük bir mücadele ortaya koydu. Hükümetimiz, bu süreçte sosyal ve ekonomik desteklerle vatandaşlarımızın yanında olurken, belediyemiz de hizmetlerini kesintisiz olarak sürdürdü. Sağlık Bakanlığımızın ve sağlık çalışanlarımızın üstün çabaları ve milletimizin gayretlerinin neticesi olarak uzun bir aranın ardından bayramı sevdiklerimizle birlikte kutlayacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.

“Sevgi, saygı ve hoşgörü atmosferinin yoğun olarak yaşandığı Kurban Bayramı’nı bu yıl daha da coşkuyla ihya etmeli, bayram heyecanını evlerimizden eksik etmemeliyiz. Manevi değerlerimizi hayatın her alanında çocuklarımızın zihinlerine nakşetmeliyiz. Kurbanın özünde bulunan yardımlaşma ruhuyla bayrama hasret kalanların; yetim, garip, mazlum ve muhtaçların bayram sevinci olmalı, kurbanın bereketini paylaşmalıyız. Bu vesileyle, Kurban Bayramı’nızı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, bayramın ülkemize, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum. Dünyanın farklı coğrafyalarında zulüm ve ızdırap altındaki kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olmasını Yüce Rabbim’den niyaz ediyorum.” (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2022, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER