Başkan Ekicioğlu’ndan  Zafer Bayramı mesajı

Başkan Ekicioğlu’ndan  Zafer Bayramı mesajı

“Cumhuriyetimizin kazanımlarıyla yalnız ülkemiz değil içinde 
bulunduğumuz coğrafya da 'barışın güneşi' ile aydınlanacaktır”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu "30 Ağustos'u yalnız 'askeri bir zafer' olarak tanımlamak mümkün değildir. 30 Ağustos aynı zamanda Atatürk'ün gençlik yıllarından itibaren kurduğu 'milletin egemenliği' düşü için atılmış en önemli adımlardandır" dedi.
Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde 26 Ağustos 1922'de başlayan Büyük Taarruz'un, 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da eşsiz bir zaferle taçlandırıldığını belirtti. 
Başkanı Ekicioğlu, sözlerine şu şekilde devam etti:
"30 Ağustos'u yalnız 'askeri bir zafer' olarak tanımlamak mümkün değildir. 30 Ağustos aynı zamanda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlik yıllarından itibaren kurduğu 'milletin egemenliği' düşü için atılmış en önemli adımlardan biridir.
“Hiç kimse aradan geçen 99 yıla aldanmasın, Dumlupınar'da yakılan ışık hâlâ yolumuzu, geleceğimizi aydınlatmaktadır. Bizler, dün olduğu gibi bugün de hem özgürlük ve bağımsızlığımıza hem de millet egemenliğine aynı inanç ile gönülden bağlıyız. 
“Atatürk ve arkadaşlarının emaneti olan güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, 'millet egemenliği' düşünü eksiksiz şekilde hayata geçireceğiz. Milletimizin hak ettiği şekilde demokratik, laik, sosyal hukuk devletinin yaşatılması için var gücümüzle çalışacağız. Cumhuriyetimizin kazanımlarıyla yalnız ülkemiz değil içinde bulunduğumuz coğrafya da 'barışın güneşi' ile aydınlanacaktır.
“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimize rahmet diliyor, demokrasi ve özgürlük kahramanlarına şükranlarını sunarak tüm hemşehrilerimin Zafer Bayramı’nı kutluyorum.” (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Türk
Ahmet Türk - 4 hafta Önce

Sayın Selahattin Ekincioğlu Kılıçlı köprüsü projesi ,selgah deresinin ıslah çalışması projesi ilkbahar da başlayacaktınız son bahar geldi daha başlanması sözünüz de durun millete yalan söylemeyin

SIRADAKİ HABER