Başkan Ekicioğlu,  YKS’ye girecek olan öğrencilere başarı diledi

Başkan Ekicioğlu,  YKS’ye girecek olan öğrencilere başarı diledi

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu 26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek Kamu Kurumları Sınav’na (YKS) girecek olan öğrencilere başarı diledi.
Çağdaş ülkelerin gelişmişlik düzeylerini belirleyen en önemli faktörün eğitim olduğunun bilincinde olduklarını belirten Belediye Başkanı Ekicioğlu yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
“Kırşehir’i eğitimde marka kent yapan öğrencilerimizin geleceklerini belirleyecek olan YKS bu yıl da pandemi sürecinin gölgesinde yapılacak. Birçok öğrencimiz bu olağanüstü süreçten kaynaklı belki de istediği gibi sınavlara hazırlanamadı ama unutmayın ki sınav başarısı hayat başarısı değildir. Unutmayın ki hayatınız boyunca belki de daha önemli sınavlarla karşılaşacaksınız. Hiçbir şey sizin sağlığınızdan daha önemli değil. Çağdaş ülkelerin gelişmişlik düzeylerini belirleyen en önemli faktörün eğitim olduğunun bilincindeyiz. Unutmayın ki Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşabilmek için bilim ve teknolojideki değişimleri yakalamak ve yeni olanakları üretebilmek sizlerle mümkün olacaktır. Hem ilimizin hem de ülkemizin gelişimine katkı sunmak için eğitimin en önemli aşamalarından birisi de sizlerin meslek tercihlerinin belirlendiği üniversite sınavıdır. Hafta sonu sınav giriş ve çıkış saatlerinde öğrencilerimize, velilerimize ve sınav görevlilerine otobüslerimiz ücretsiz hizmet verecektir. Bütün öğrencilerimize girecekleri sınavlarda üstün başarılar diliyorum.” (HABER MERKEZİ)


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER