Başkan Ekicioğlu,  TOKİ mağdurlarının  sorunlarını çözecek

Başkan Ekicioğlu,  TOKİ mağdurlarının  sorunlarını çözecek

Şehrimiz Bağbaşı Mahallesi’nde Kırşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yaptırılan ve bir kısmı tamamlanmasına rağmen hale hak sahiplerine teslim edilmediği için mağdur olan vatandaşlar sorunlarının çözümü için Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’ndan destek istediler.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Kırşehir ziyaretinin ardından aylar müteahhit firmanın değişmesi ile aylardır büyük sıkıntılara ve tepkilere neden olan yolun yapılırken, tamamlanan konutun bir türlü kendilerine teslim edilmemesi ile mağdur olan vatandaşlar Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nu ziyaret etti.
2017 yılında başlayan bin 196 konutluk Bağbaşı TOKİ 3. Etap Projesi’ne yaklaşık 1,5 yıl çivi dahi çakılmazken, son aylarda çevre düzenlemesi, kaldırım ve asfalt çalışmaları da devam ediyor.  
Geçtiğimiz günlerde Vali İbrahim Akın ile görüşen hak sahipleri, son olarak Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nu ziyaret ederek, sorunlarını ve sıkıntılarını dile getirerek çözüm için destek istediler.  
Hak sahiplerinin durumunu yakından takip ettiklerini belirten Başkan Ekicioğlu ise söz konusu durum ile ilgili göreve geldiklerinde çalışma yaptıklarını ve 2019 yılında TOKİ’ye resmi başvuruda bulunarak kalan işleri Kırşehir Belediyesi’nin tamamlamasını talep ettiklerini anca cevap verilmeyince 2. başvuruda bulunduklarını ancak yine cevap alamadıklarını belirtti.
Projeyi devralan yeni firma ile görüştüklerini ve ana yolu asfaltladıklarını belirten Ekicioğlu, mağduriyetlerin giderilmesi ve hak sahiplerinin seslerini duyurabilmek için gereken desteği vereceklerini söyledi. (HABER: BEYHAN BALLI)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER