ATAMIZI SONSUZA DEK SAYGIYLA ANACAĞIZ!..

ATAMIZI SONSUZA DEK SAYGIYLA ANACAĞIZ!..

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk 10 Kasım Çarşamba günü, ölümünün 83. yılında tüm yurtta olduğu gibi Kırşehir'de de çeşitli programlarla anılacak.
Büyük Önder Atatürk'ün önderliğinde arkadaşları ve Türk ulusunun emperyalizme ve gericiliğe karşı yürüttüğü şanlı mücadelenin sonunda kurulan ve Ulu Önder'in "En büyük eserim" diyerek Türk ulusuna armağan ettiği Cumhuriyet'in sonsuza kadar yaşatılacağını bir kez daha görkemli kutlamalarla tüm dünyaya gösterdiğimiz Cumhuriyet Bayramı'nın ardından Türk ulusu Ata'ya ve devrimlerine bağlılığını ölümünün 83. yıldönümünde anlamlı progmramlarla dile getirecek.
Ata'yı Anma Programları 10 Kasım Çarşamba günü Kırşehir'de saat 09.00’da Cacabey Meydanı’na Valilik ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasıyla başlayacak. Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu an olan 09.05'te yapılacak iki dakikalık saygı duruşu sırasında sirenler çalacak. Anma programı çerçevesinde bayraklar göndere çekilip yarıya indirilecek.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Programı Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi, Âşık Sait konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. Saat 09.20’de saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayacak törende günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılacak. Şiirler okunacak, Atatürk’ün sevdiği şarkıların seslendirmesi ile anma programı sona erecek.
Atatürk'ü Anma Haftası süresince de Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı tüm okul ve kurumlarda haftanın anlam ve önemine uygun çeşitli programlar tüm okullar arası “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmaları düzenlenecek. (HABER: BEYHAN BALLI)

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2021, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER