ATAMIZ 83 YILDIR MİLLETİNİN KALBİNDE

ATAMIZ 83 YILDIR MİLLETİNİN KALBİNDE

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyoruz

ATAMIZ 83 YILDIR MİLLETİNİN KALBİNDE

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 83. yılında ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de düzenlenen programlarla anıldı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yıldönümünde düzenlenen program, bugün saat 09.00’da Cacabey Meydanı’nda Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. Saat 09.05’te yapılan 2 dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Bayraklar yarıya indirildi.
Buradaki programa Vali İbrahim Akın, Milletvekili Metin İlhan, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Ağır Ceza Reisi Hüseyin Sabuncuoğlu, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Sadık Gülecen, AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal, CHP İl Başkanı Baran Genç, İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen, MHP İl Başkanı Arif Kılıç, diğer protokol üyeleri, şehit aileleri ve gaziler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
Çelenk Sunma programının ardından Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde devam eden Anma programında Tarih Öğretmeni Temel Recai Yağmur tarafından “Meşrutiyetten Cumhuriyete Mustafa Kemal, Cumhuriyetten Günümüze Atatürk” konulu konferans verildi.
Şiirlerin okunması ve Atatürk’ün sevdiği şarkıların seslendirilmesi ile devam eden Anma Programı kapsamında hafta içerisinde tüm okullarda ve kurumlarda haftanın anlam ve önemine uygun olarak çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek ve okullar arası “Atatürk” konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmaları düzenlenecek. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER