Asansörlerin periyodik kontrolünü Makine Mühendisleri Odası yapacak!

Ahmet Göçen: ”Şehrimizde kullanılan asansörlerin güvenli ve sürekli halde çalışması için, konusunda yeterli eğitimi almış, bilgi ve tecrübeye sahip teknik ekibimizle hemşerilerimize en iyi hizmeti vermek için çalışacağız”

Asansörlerin periyodik kontrolünü  Makine Mühendisleri Odası yapacak!

Makine Mühendisleri Odası Kırşehir İl Temsilcisi Ahmet Göçen MMO Kırşehir İl Temsilciliği ile Kırşehir Belediyesi arasında imzalanan “Asansörlerin Periyodik Kontrolü” protokolü hakkında bir açıklama yaptı.
Ahmet Göçen yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
“Kırşehir Belediye Başkanı Sayın Selahattin Ekicioğlu ile yaptığımız görüşmeler neticesinde MMO Kırşehir İl Temsilciliğimiz olarak ilgili idare sınırları içerisindeki asansörlerin periyodik kontrolünün odamız tarafından gerçekleştirilmesi için Kırşehir Belediyesi ile 4 Yıl süreyle “Asansörlerin Periyodik Kontrolü” protokolü imzalanmıştır.
Bilindiği üzere 4 Mayıs 2018 tarihli, 30411 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği” gereğince asansörün güvenli ve işletme yönünden uygun çalışıp çalışmadığını tespit etmek için ilgili idare sınırları içerisinde bulunan yapılardaki asansörlerin yılda en az 1 defa periyodik kontrolünün yapılması zorunludur.
“Bu bağlamda şehrimizde kullanılan asansörlerin güvenli ve sürekli halde çalışması için konusunda yeterli eğitimi almış, bilgi ve tecrübeye sahip teknik ekibimizle hemşerilerimize en iyi hizmeti vermek için çalışacağız. Başta Kırşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu olmak üzere, MMO Kayseri Şube Başkanımız Sayın Süleyman Varol’a, Şube Yönetim Kurulu'na ve emeği geçen herkese bize güvendikleri ve desteklerini esirgemedikleri için sonsuz teşekkür ediyorum." (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER