AK Parti İl Başkanı Ünsal’ın Ramazan-ı Şerif Mesajı

AK Parti İl Başkanı Ünsal’ın  Ramazan-ı Şerif Mesajı

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Cumartesi günü başlayacak on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Ramazan ayının birlik ve beraberliklere vesile olmasını dileyen Başkan Seher Ünsal, yayınladığı mesajında şunları ifade etti:

“Hayatımıza sayısız güzellikler katan rahmet, bereket, bağışlanma, arınma ve huzur mevsimi Ramazan-ı Şerif ayına kavuşmanın sevinci içerisindeyiz.  Manevi dünyamızda özel bir yere sahip olan bu mübarek aya bizleri kavuşturduğu için Rabbimize sonsuz şükürler ediyorum.  Gönüllerin ve 11 ayın Sultanı olan Ramazan Ayını; özünde yer alan yardımlaşma, dayanışma, hoşgörü, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla, dua ve ibadetlerimizin manevi iklimle bütünleştiği güzel bir şekilde idrak etmeliyiz. Bu ayda, küskünlükleri, kırgınlıkları bir kenara bırakarak hoşgörü, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı daha da güçlendirmeliyiz. 

“Son iki yıldır koronavirüs salgının etkisinde buruk olarak geçirdiğimiz Ramazan Ayı’nı inşallah bu sene pandeminin sosyal hayatımız üzerindeki etkisinin azalmasıyla birlikte çok daha güzel ve bereketli geçireceğimize yürekten inanıyorum. Ramazan Ayı zekât, sadaka, fitre ve cömertlik ayıdır. Bu sebeple fitre, zekat, sadaka, yardım ve bağışlarımızla fakir, fukara, yoksul ve ihtiyaç sahiplerine yapılacak yardımlarla da ayrı bir önem kazanacaktır. İnsanları doğru yola ileten yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'in Ramazan Ay’ı içerisinde indirilmesi içinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin bulunması, bu ayın manevi değerini bizlere daha iyi anlatmaktadır. Bu vesileyle başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam âleminin mübarek Ramazan-ı Şerif ayını kutluyorum. Ramazan’ın tüm insanlığa huzur, barış, kardeşlik ve esenlikler getirmesini diliyor, sevdiklerimizle bir arada sağlık ve sıhhat dolu bir bayrama ulaşmamızı temenni ediyorum.” (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER