'AHİLİK HAFTASI'NIN AHİ ŞEHRİ KIRŞEHİR'E YAKIŞIR OLMASI İÇİN ÇABA HARCIYORUZ'

'AHİLİK HAFTASI'NIN AHİ ŞEHRİ KIRŞEHİR'E YAKIŞIR OLMASI İÇİN ÇABA HARCIYORUZ'


Vali İbrahim Akın, Ahilik Haftası son değerlendirme toplantısında konuştu:

“AHİLİK HAFTASI’NI AHİ ŞEHRİ KIRŞEHİR’E YAKIŞIR OLMASI İÇİN ÇABA HARCIYORUZ”

Bu yıl 14-20 Eylül 2020 tarihleri arasında düzenlenecek “33. Ahilik Haftası” Kutlama Programı, Vali İbrahim Akın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda son kez değerlendirildi.
Valilikte düzenlenen toplantıya Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Adnan Kayık, Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı, Kırşehir ESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, Kırşehir TSO Başkanı Mustafa Yılmaz ve Kutlama Komitesi Üyeleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın, bu sene 14-20 Eylül 2020 tarihleri arasında 33.’sü düzenlenecek olan Ahilik Haftası Kutlama Programına bu toplantı ile son şeklinin verileceğini söyledi.
Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınına karşı toplum sağlığını korumak amacıyla Ahilik Haftası Programında bazı kısıtlamalar yaptıklarını belirten Vali İbrahim Akın, “Bilindiği gibi, salgın hastalıkla topyekûn mücadele verdiğimiz bir süreçteyiz. Hem toplum sağlığını hem de bireysel sağlığımızı korumak bizim en temel vazifelerimizdendir. Bu seneki Ahilik Haftası Kutlama Programında da salgın hastalıktan dolayı sınırlandırmalar getirdik. İlimizin en önemli etkinliklerinden biri olan Ahilik Haftası Kutlamalarının Ahi Şehri Kırşehir’e yakışır bir şekilde gerçekleştirilmesi gayretindeyiz. Ahiliği tanıtmak ve ilkelerini yaşatmak amacıyla düzenlenen Ahilik Haftasının ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.
Toplantı, Ahilik Haftası etkinliklerinin görüşülerek gözden geçirilmesi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)
Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER