'30 Ağustos, Anadolu halkının emperyalist güçlere diz çöktürebildiğinin en  önemli göstergesidir'

'30 Ağustos, Anadolu halkının emperyalist güçlere diz çöktürebildiğinin en  önemli göstergesidir'


Başkan Ekicioğlu’ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı:

“30 Ağustos, Anadolu halkının emperyalist güçlere diz çöktürebildiğinin en  önemli göstergesidir”

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 30 Ağustos Zaferinin 98. Yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.
30 Ağustos Zaferi’ni kazanan ve büyük dehasıyla ülkemizin geleceğine ışık tutan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanları ile tüm terör şehitlerini rahmetle anan Başkan Ekicioğlu, mesajında şunları ifade etti:
“30 Ağustos, Anadolu halkının yokluk içinde olmasına rağmen tüm çaresizliklere karşın inanç ve kararlılıkla, emperyalist güçlere diz çöktürebileceğinin en önemli göstergesidir. Tüm dünyanın adından övgü ile bahsettiği, mazlum milletlerin mücadelesine örnek olan, emperyalizme karşı direnen bir halkın destanı olarak nesilden nesile aktarılan bu zafer; bağımsızlığımızın, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin yaratıcısıdır.
“Bizler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bundan tam 98 yıl önce verilen bu kurtuluş mücadelesinin, o gün gösterilen kahramanlığın ve yazılan şanlı destanın sevincini bir kez daha yüreğimizde hissediyoruz.
“Din, dil, ırk, ayrımı gözetmeden, bağımsızlığımıza göz dikmiş düşmanlara karşı büyük bir inanç ve kararlılıkla özgürlük mücadelesi veren ülkemizin yazdığı bu büyük zaferin coşkusunu yeniden yaşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta 30 Ağustos Zaferi’ni kazanan ve büyük dehasıyla ülkemizin geleceğine ışık tutan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı ile tüm terör şehitlerimizi rahmetle anıyor; gazilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” (HABER: BEYHAN BALLI)
Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2020, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER