“23 Nisan, milletimizin tutsaklık zincirlerini kırıp, egemenliği kendi eline aldığı gündür…”

“23 Nisan, milletimizin tutsaklık zincirlerini kırıp, egemenliği kendi eline aldığı gündür…”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu:

“23 Nisan, milletimizin tutsaklık zincirlerini kırıp, egemenliği kendi eline aldığı gündür…”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı yayınladı.

23 Nisan’ın milletimizin tutsaklık zincirlerini kırarak tarih sahnesine çıktığı ve egemenliği kendi eline aldığı gün olduğuna dikkat çeken Başkan Selahattin Ekicioğlu, yayınladığı mesajda şunları ifade etti:

“Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, gelecek güzel ve sağlıklı günlere olan umudumuzu yitirmeden hep birlikte kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

“Bugün, Ulusal Egemenliğimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. yılını kutluyoruz. Gelecek kuşakların, Cumhuriyetimizin ışığıyla aydınlanmasını, ülkemiz ve dünyamız için iyi bir birey olabilmelerini hedefleyen Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan etmiş ve 23 Nisan aynı zamanda tüm Dünya çocuklarının da bayramı olmuştur.

“23 Nisan, milletimizin tutsaklık zincirlerini kırarak tarih sahnesine çıktığı ve egemenliği kendi eline aldığı gündür. Esaret ve işgal zincirlerini kıran, insanlarımızı özgürlüğe kavuşturan, Anadolu’nun yoksul halkının kanıyla, canıyla elde ettiği egemenliğin simgesi olan Yüce Meclisimizin kuruluş günüdür 23 Nisan.

“Demokrasinin gelişmesi, adaletin sağlanması, hukuk devletinin güçlenmesi, ülkemizde barışın ve kalkınmanın teminatıdır. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından kendilerine 23 Nisan Bayramı armağan edilen çocuklarımıza bırakacağımız en değerli miras da özgür ve adil bir Türkiye olacaktır.

“Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni kuran tüm kahramanlarımızı şükranla anıyor, aziz şehitlerimize rahmet diliyor, bütün milletimizin ve özellikle çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.” (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER