“15 Temmuz hain darbe girişimini bir kez daha lanetliyorum”

“15 Temmuz hain darbe girişimini bir kez daha lanetliyorum”

Başkan Ekicioğlu’ndan, 15 Temmuz Mesajı:

“15 Temmuz hain darbe girişimini bir kez daha lanetliyorum”

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Cumhuriyet ve demokrasi düşmanı Fetullahçı Terör Örgütünün 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirdiği hain darbe girişiminin üzerinden 6 yıl geçtiğini belirten Başkan Ekicioğlu, yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Hain terör örgütünün devletin içine yıllar öncesinden sızarak bu darbe girişimin altyapısını hazırladığını biliyoruz. Hatırlanacağı üzere, Ergenekon ve Balyoz davaları gibi düzmece davalarla da bu hain emellerinin hazırlıklarını yapmışlardı.

“Cumhuriyet ve demokrasi düşmanı Fetullahçı Terör Örgütünün 15 Temmuz 2016 tarihinde düzenlediği hain darbe girişiminin üzerinden 6 yıl geçti. 15 Temmuz 2016 gecesi demokrasiye sahip çıkan halkımız, halkın egemenliğine ve ülkemizin demokratik birikimine sahip çıkmak azminde olduğunu bir kez daha tüm dünyaya göstermişti.

“Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımla; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla hain darbe girişimini bir kez daha lanetliyor, darbeye karşı direnişte canını veren şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum.” (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER