Kırşehir'de suya zam yok

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Meclis kararı ile Kırşehir’de 2018 yılında suya zam yapılmayacağını bildirdi. 20 Kasım’da yapılan Kırşehir Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısı 2.

Kırşehir'de suya zam yok
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Meclis kararı ile Kırşehir’de 2018 yılında suya zam yapılmayacağını bildirdi.
20 Kasım’da yapılan Kırşehir Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısı 2. birleşiminde 2018 yılı ücret ve tarifelerinin yanı sıra Kırşehir Belediyesi 2018 yılı performans programları ve 2018 yılı bütçesi de görüşüldü. Meclis görüşmesinde 2018 yılı ücret ve tarife listeleri konusunda Kırşehirlilere müjde verildi ve 2018 yılında suya zam yapılmadı.
Vatandaşların ev ekonomilerine katkıda bulunmak ve yapılan altyapı çalışmalarında verilen rahatsızlığa rağmen desteklerini esirgemedikleri için 2018'de su ücretlerinde artış yapmadıklarını vurgulayan Bahçeci, 2018 yılı su tarifelerinin 2017 yılında olduğu gibi meskende atık su, evsel katı atık bedeli ve KDV hariç 2 TL olarak devam edeceğini belirtti.
Kentte su ile ilgili çalışmaların sürdüğünü de dile getiren Bahçeci, “İlimizde su konusunda çalışmalarımız sürmektedir. Bilindiği gibi geçtiğimiz yıllarda kurak mevsimler yaşamamıza rağmen su konusunda aldığımız önlemler ile sorun yaşamadık. Su ile ilgili projelerimizi bitirmek üzereyiz. Şehir içindeki asbest boruları altyapı çalışmamız ile birlikte kaldırarak yerine polietilen borular döşedik. Scada sistemine geçerek tüm su temin sistemimizi kontrol altına aldık. Yeni depolar yaptık, eskileri revize ettik. Uzun yıllar su ile ilgili sıkıntı yaşamayacağız. Önlemlerimizin arasında yeni su kaynaklarının kullanımı da yer almaktadır. 2009 yılından bu yana Kırşehir’imize büyük projeler kazandırdık. İnşallah bundan sonraki dönemlerde daha çok proje hayata geçireceğiz. Kırşehir’e daha güzel hizmetleri hep birlikte kazandıralım. Vatandaşlarımızın rahat ve huzuru için gece gündüz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Biz bu makamda bir gün fazla kalalım diye değil kaldığımız sürede bir fazla ne icraat yapabiliriz anlayışına sahibiz. Kırşehir’imizin geleceği için elimizi taşın altına koyduk. Önemli olan eser bırakmaktır. Bunun gayreti içinde olmaya devam edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.
HABER MERKEZİ
Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2018, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER