Hentbol maçları Kırşehir’de devam ediyor

U13’te Gençlikspor,  ilk galibiyetini aldı: 4-2 U13’te Gençlikspor, ilk galibiyetini aldı: 4-2

Grup maçları bitti, çeyrek

ve yarı finaller başladı

TÜRKİYE Hentbol Federasyonu (THF) Kadınlar 2’nci Lig Play-Off müsabakaları ilimiz Kırşehir’de 12 takımın katılımıyla başladı. Gruplarında lider olarak 1’inci Lige yükselme mücadelesi veren 12 takım 2 Mayıs Salı günü oynanan 6 maçın ardından Cuma’ya kadar 6 takım grup halinde birbirleriyle karşılaşacaklar.

A grubunda Avcılar 1903 Spor Kulübü, Beycilerspor Kulübü ve Hoca Ahmet Yesevi Spor Kulübü, B grubunda ise Siirt İl Özel İdarespor, Nurdağı Halk Eğitim Spor Kulübü ve Peyaz Spor Kulübü çeyrek finalde mücadele etme hakkı elde etti.

Bu 6 takımdan 4’ü Ankara’da düzenlenecek olan finallerde mücadele edecek ve 1’inci Lige yükselme hakkı elde edecek.

Öte yandan Türkiye Hentbol Federasyonu resmi sayfasından takımlara açıklama yayınlandı.

Yapılan açıklamada, “Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem nedeniyle, Kadın Süper Ligi’nde bir takım, Erkekler Süper Ligi’nde bir takım ve Kadınlar 1. Lig A Grubu’ndan bir takım liglerden çekilmiştir. Bundan dolayı THF Yönetim Kurulu tarafından 2022-2023 Hentbol Sezonu’nda; Kadınlar Süper Ligi’nde hiçbir takımın ligden düşmemesine, Erkekler Süper Ligi’nde bir takımın ligden düşmesine, Kadınlar 1. Lig A Grubu’nda ise hiçbir takımın düşmemesine ve diğer bütün liglerimizde statülerimizde belirtilen esaslar çerçevesinde hükümlerin uygulanmasına karar verilmiştir”ifadelerine yer verildi. (HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)