TFF’nin inceleme başlattığı Ankara-Nazilli Belediyespor maçı, Türkiye’de büyük yankı uyandırdı...

 GÖZLER ŞİMDİ TFF'DE!

 2. Lig Beyaz grupta, 37’nci haftada 0-0 berabere sona eren Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçı, Türk spor kamuoyunda büyük bir infial yarattı.

İstatistiklerin büyük bir bölümünün 0’ı gösterdiği, iki takımın birbirlerine şut dahi çekmediği, gole giden Nazilli Belediyespor’lu futbolcunun Ankaraspor’lu futbolcu tarafından sert bir dille uyarıldığı futbolun etik kurallarına aykırı maça, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Kurulu'nun başlattığı inceleme sürüyor. Hakem, gözlemci ve temsilcilerle gerçekleştirilecek görüşmeler ve maçla ilgili argümanların toplanmasının ardından yapılacak değerlendirme neticesinde, şaibeye dair herhangi bir bulguya rastlanırsa, söz konusu maçla ilgili dosya Etik Kurulu’na sevk edilip yasal süreç başlayacak.

Bu arada, dün sosyal medyada büyük yankı bulan maç, spor programlarında da konu oldu. Beyaz TV’de Ertem Şener’in hazırlayıp sunduğu, Ahmet Çakar, Sinan Engin, Abdulkerim Durmaz ve Rasim Ozan Kütahyalı’nın yorumcu olarak yer aldığı Derin Futbol’un ilk bölümünde ele alınan Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçıyla ilgili Ahmet Çakar, “Sosyal medyada  bir rezillik izledim, kustum, iğrendim. Türk futbolunda bir maç izledim. Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçı. Oyuncu fırça çekiyor. Niye gidiyorsun falan diye. Çok ayıp, çok günah. TFF soruşturma açmış. Bazı şeyler o kadar açık ki, belli ki. Maç 0-0 bitti. Maç öncesi herkes maçın 0-0 biteceğini biliyordu.” ifadelerinde bulundu.

Şampiyon İhtisas Basketbol oldu Şampiyon İhtisas Basketbol oldu

Çakar’ın bu ifadeleri üzerine Sinan Engin, “Doğru mu, şut falan hiç atılmamış kaleye. Allah Allah” sözleriyle şaşkınlığını gizleyemedi.

Çakar ve Engin’in sözlerinin ardından programın moderatörü Ertem Şener, “Türkiye Futbol Federasyonu müfettişleri bu konuda inceleme başlatmış.” ifadelerini kullanıp programa normal akışıyla devam etti.

(HABER MERKEZİ)

Editör: İlknur öncü