Yönetimin aldığı “Ligden çekilme” kararı, taraftar ve camiadan büyük tepki aldı:

“Biz bu kupayı ligden çekilmek için mi kaldırdık, emeklerimize yazık değil mi?”

GÖZLER GENÇLİKSPOR’DA…

TÜRKİYE Futbol Federasyonu (TFF) tarafından 2010 yılından bu yana yarı profesyonel tarzında uygulanan ve 2023-2024 sezonuyla birlikte 14’üncü sezon heyecanının yaşanacağı Bölgesel Amatör Lige katılım başvuru tarihi belli oldu. Amatör İşler Kurulu’ndan kulüplere gönderilen resmi yazıda, lige katılım son başvuru tarihinin 31 Ağustos Perşembe olduğu belirtildi.

Lige katılma hakkı bulunan kulüpler, bu tarihe kadar Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanlığı’na müracaatta bulunmaları gerekiyor. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyeceği gibi ilgili kulüpler katılım hakkı bulunmasına rağmen lige alınmayacak.

GENÇLİKSPOR ÇEKİLME KARARI ALMIŞTI

DUMAN, “BİZLERİ YALNIZ BIRAKMAYIN” DUMAN, “BİZLERİ YALNIZ BIRAKMAYIN”

Tarihinde ilk kez Bölgesel Amatör Ligde mücadele edecek Gençlikspor’da geçtiğimiz aylarda gündemi epey meşgul eden ligden çekilme kararı hala belirsizliğini koruyor.

Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü idarecileri, artan maliyetler ve harcama kalemlerini gerekçe gösterip ilk kez mücadele edecekleri ligden çekilme kararı aldıklarını açıklaması üzerine tüm dikkatleri üzerine çeken Gençlikspor’la ilgili olumlu bir gelişme yok.

Yönetimin şok eden ligden çekilme hamlesine tepki gösteren taraftar ve camia, kararın yeniden gözden geçirilip yanlıştan biran evvel geri dönülmesini bekliyor.

Futbolcular ise kendi hesaplarından Gençlikspor’un lige katılmamasından dolayı büyük tepki toplarken, “Alınan şampiyonlukta büyük emeğimiz var. Bu başarıyı kolay yollardan geçerek elde etmedik. Şimdi yönetim karar almış lige katılmayacağız diye. Peki bizim emeklerimiz ne olacak. Madem lige katılmayacaktınız neden bizleri inandırdınız. Bir an önce Gençlikspor takımı tekrar kurulsun ve BAL’da şehrimizi temsil edelim” diyerek serzenişte bulundular.

TRANSFER DÖNEMİ KASIM'DA BİTECEK

Diğer taraftan, Bölgesel Amatör Ligde 14 Ağustos’ta resmiyet kazanan 2023-2024 sezonu birinci transfer dönemi, 15 Kasım’da sona erecek. Bölgesel Amatör Ligde, ikinci transfer dönemi ise, 8 Ocak 2024’te başlayıp 22 Mart 2024 tarihinde son bulacak.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)