Kırşehir İşkur İl Müdürü Metin Ülgen Kaya, görevinden istifa ederek AK Parti Kırşehir Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

Terme Otel'de kahvaltılı basın toplantısında aday adaylığını duyuran Metin Ülgen Kaya, yazılı ve görsel basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Dostluğun ve kardeşliğin daim olması gerektiğine vurgu yapan Metin Ülgen Kaya, kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, kucaklayıcı bir tavırla hareket edeceğini söyledi. İşkur İl Müdürlüğü görevinden istifa ettiğini duyuran Kaya, "31 Mart 2024 mahalli idareler seçimlerinde, Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Kırşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğumu buradan açıklıyorum. Öncelikle şunun bilinmesini isterim. Bu kararı almamda ki en büyük etken, Kırşehirli hemşehrilerimden gelen yoğun talep ve siyasi büyüklerimle yaptığım istişarelerdir. Kırşehir'in bir evladı bir bürokratı olarak doğduğum büyüdüğüm şehrime çeşitli alanlarda imkanım nispetinde samimi bir şekilde hizmet etmeye çalıştım. 31 Mart 2024 yerel seçimleri için, kibirden ve kavgadan uzak, liyakatli, projeci, üretken ve vatandaşına dokunabilen bir anlayış ile değişen, yenilenen ve güzelleşen bir Kırşehir için doğru zaman doğru aday düsturu ile yola çıkıyoruz. Bu vesileyle Kırşehir'de doğup büyüyen, aile kuran genç bir kardeşiniz olarak bizlere destek veren her kesim ve düşünceden hemşehrilerimize şimdiden teşekkür ediyorum" diye konuştu.

METİN ÜLGEN KAYA KİMDİR?

1979 yılında Kırşehir de doğdu, İlk, orta ve lise eğitimini Kırşehir de tamamlamıştır.

Ankara Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesinden lisans mezunu olan KAYA, akabinde İşletme Yönetim ve Organizasyon üzerine Yüksek Lisans-Master Programını tamamlayarak, Kamu Personel Rejimi, Devlet Bürokrasisi, Stratejik Yönetim gibi birçok akademik araştırma ve çalışmalara imza atmıştır.

“Yaşamımda hırsım  olmadı, ama Kırşehir’e  hizmette hırslı olacağım” “Yaşamımda hırsım olmadı, ama Kırşehir’e hizmette hırslı olacağım”

2001 Yılında Ak Partinin kuruluşuyla birlikte Siyasete başlayan, 20 yılı aşkın bir emeği olan ve Partinin ilk üyelerinden Metin Ülgen KAYA, Kurucu Gençlik Kolları İl yönetiminde bir nefer olarak çalışmaya başlamış olup, 2003-2006 yılları arasında Ak Parti Kırşehir Gençlik Kolları İl Başkanı olarak görev yapmıştır.

2006-2009 Yılları arası T.C Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü (B.H.İ.M) Müşaviri olarak üst düzey bürokraside yerini almış ve birçok kamu kurum ve kuruluşlarında stratejik danışmanlık görevlerini ifa etmiştir.

2010-2016 Yılları arası Kırşehir Yüksek Öğretim Kredi Ve Yurtlar Kurumunda çeşitli kademelerde görev ve yöneticiliklerde bulunmuştur.

2016 yılında Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü görevine atanan KAYA; 31 Mart 2024’de yapılacak olan seçimde Ak Parti Kırşehir Belediyesi Başkanı A. Adaylığı için yola çıkmıştır.

Metin Ülgen KAYA sade bir kimlikle, anlatışla ve kısaca yukarıda da yazdığı üzere Kırşehir Sevdalısı, Samimiyetiyle Halkın Adamı, Projeleriyle iddialı, Hakkın Aşığı, Milletinin Doğru Kararı ve Siyasetin Yeni Yüzüdür. (HABER: FAHRETTİN TOKER)